Bývalý reprezentant a momentálne člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie František Kubík sa zrejme chce vyrovnať Vladovi Weissovi. No bohužiaľ nie futbalovo.

[sociallocker]Kubíka zastavili policajti v okrese Bánovce nad Bebravou v trenčiaskom kraji za volantom svojho luxusného automobilu. Futbalista policajtov zrejme prekvapil, keď im nafúkal nezanedbateľnú hodnotu, 1,46 promile. Za to si podľa zákona môže odsedieť jeden rok, prípadne bude viac ako rok bez vodičského oprávnenia a zaplatí mastnú pokutu.

Správa sa čoskoro doniesla aj k jeho zamestnávateľovi. Ako na to reagoval prezident Slovanu Bratislava, za ktorý aktuálne Kubík hráva?

“Túto informáciu sme sa dozvedeli iba z médií. Nemáme to ešte potvrdené od samotného hráča. Kubík má momentálne vypnutý telefón, ale v priebehu dnešného dňa sa s ním spojíme. Určite budú vyvodené dôsledky, ale ešte je priskoro hovoriť aké. O dôsledkoch a sankciách sa budeme baviť vo vedení. Nechcem predbiehať aké budú. Či to bude také prísne, či to bude finančná sankcia. Uvidíme čo bolo dôvodom, nemáme oficiálnu správu. Je to nepríjemná situácia. Kubík je dôležitý hráč. Uvidíme, ako celú situáciu vyriešime.”

František Kubík bol v jesennej časti jedným z najstabilnejších hráčov klubu, veď vynechal len dva ligové zápasy z devätnástich. Rodák z Prievidze hrával v minulosti aj za Trenčín, no niekoľko rokov strávil aj v zahraničí – v Rusku, na Ukrajine či v Grécku. 27-ročný futbalista má na svojom konte aj tri štarty za seniorskú reprezentáciu.

Zdroj: hetrik.sk | Foto: smimg.net
[/sociallocker]