Jeden z najúspešnejších klubov zámorskej NHL prišiel o ikonu. Pavel Datsyuk po štrnástich rokoch opúšťa Detroit Red Wings, teda jediný klub, v drese ktorého sa v NHL predstavil. Tomáš Tatar tak príde o jedného z najlepších spoluhráčov.

[sociallocker]Keď mal Datsyuk 23 rokov, z ruskej Kazane zamieril do Detroitu, ktorý ho draftoval ešte v roku 1998. Vtedy zrejme nikto nečakal, že tento hokejista bude v klube ešte v roku 2016. Tento rok je však preňho posledný zámorský. Nie že by ho vyhodili, rozhodol sa odísť sám. Ako povedal, bolo to jedno z najťažších rozhodnutí v jeho živote. Datsyuk uviedol, že v 37 rokoch je čas začať sa viac venovať svojej rodine, na ktorú celé roky nemal poriadne čas.

Klub jeho rozhodnutie prijal, no nebude mať ľahké nájsť zaňho náhradu. Pavel Datsyuk totižto patril k najlepším centrom ligy, a zároveň pomáhal obrane. Nie náhodou získal trikrát ocenenie pre najlepšieho brániaceho útočníka NHL.

Celkovo v NHL odohral 953 zápasov, v ktorých si pripísal 918 bodov za 314 gólov a 604 asistencií. Ďalších 157 zápasov odohral v play-off, teda celkovo nastúpil za Detroit na 1110 súťažných zápasov.

Okrem toho dlhé roky reprezentuje Rusko, na tohtoročnom šampionáte bol po druhýkrát kapitánom.

Zdroj: eliteprospect.com, nhl.com | Foto: nhl.com[/sociallocker]