Je po zime? Teploty na Slovensku budú atakovať až…!

Dátum:

Február býva v posledných rokoch často tým vôbec najchladnejším mesiacom, čo vlastne dáva logiku, keďže je z hladiska kalendára prostriedkom zimy. Avšak, aktuálne nejaké veľké mrazy rozhodne minimálne v nižších polohách nie sú. A v najbližších dňoch ani nebudú.

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sa má v najbližších dňoch navyše ešte otepliť! Bude za to môcť silný vietor z juhu či juhozápadu. Vďaka nemu by sa v Bratislave mohli ľudia dočkať v druhej polovici februára stabilných denných teplôt presahujúcich 10°C a atakujúcich i 15-stupňové. Vôbec najteplejšie by mohlo byť vo štvrtok 17. februára.

A aké hodnoty bude teplomer zrejme ukazovať v iných častiach našej krajiny? Južné a juhozápadné Slovensko bude na tom obdobne ako Bratislava, zatiaľ čo v Trenčíne, Košiciach, Žiline či Banskej Bystrici sa budú musieť obyvatelia uspokojiť s teplotami okolo 9-11 °C. Avšak, na takom Štrbskom Plese bude prinajlepšom stupeň nad bodom mrazu, čo znamená, že v Tatrách rozhodne zima nekončí.

A čo si pre nás počasie nachystá v ďalších mesiacoch, zatiaľ nevedno, no dlhodobé predpovede už v nižších oblastiach denné mrazy nepredpokladajú. Tak čo, už vyťahujete bicykle, korčule, kolobežky alebo aspoň bežeckú obuv?

Zdroj: SHMÚ.sk | Foto: Pixabay

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...