Pápež František pri svojej návšteve na Slovensku absolvoval desiatky stretnutí s predstaviteľmi štátu, cirkevnými hodnostármi i občanmi. Veľkú česť mal aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý sa rozhodol Svätému Otcovi predstaviť svoje deti, v dôsledku čoho vyvolal búrlivú diskusiu verejnosti.

Pre mnohých veriacich je stretnutie s pápežom splneným snom, pričom drvivá väčšina z nich chápe hodnotu kresťanstva, a predovšetkým vernosť k jednej žene. Je viac ako zrejmé, že Boris Kollár tieto atribúty vôbec nespĺňa, čo potvrdzuje jeho jedenásť detí, ktoré má s desiatimi ženami. Svoj životný štýl však bez problémov ukázal aj samotnému Svätému Otcovi.

Predseda parlamentu mal z tohto stretnutia veľkú radosť. ,,Vedel, že nás je veľa. Hovoril, že v deťoch je budúcnosť a staroba sú korene, naši rodičia a deti sú tie korene toho stromu. Čo do nich vložíme, to môžeme ďalej očakávať,“ povedal politik pred médiami. Stále je však otázkou, či u 84-ročného katolíka prevládla zdvorilosť alebo svoje vyjadrenia myslel úprimne.

Cirkevný analytik Miroslav Kocúr je však presvedčený, že stretnutie tohto typu nebolo najvhodnejšie. „To bolo politické podujatie a pán Boris Kollár vieme, že má problémy s polygamiou ako v islame. Nežije v tradičnej rodine, jeho deti nemajú jeden dom, jednu matku. Nestará sa o neštandardne. To, že on sa tvári, že veď ľúbi všetky deti, tak to bola lekcia par excellence v pokrytectve pána Borisa Kollára, že to takto zahral,” zhodnotil pre ereport.sk.

Podľa Kocúra je nezvyčajné, že predseda parlamentu má toľko detí s mnohými partnerkami aj vo svete. ,,Všetci sa budú snažiť na to čím skôr zabudnúť, no a mňa len zaujíma, kedy bude Boris Kollár ukazovať svoje fotky s pápežom so všetkými svojimi deťmi. Možno mu povedal, že prišla za ním materská škôlka,“ dodal so smiechom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: FB/NR SR, IG/ahornakova