Chorvátskom sa pred chvíľou prehnalo silné zemetrasenie s magnitúdou 6,3. K otrasom došlo krátko po obede, pričom tie sme pocítili dokonca aj na Slovensku vo viacerých regionóch.

Chorvátsko zasiahlo podľa informácií AlJazeera pred malou chvíľou silné zemetrasenie s magnitúdou 6,3. K nebezpečnému javu došlo krátko po dvanástej hodine na obed 46 kilometrov od Záhrebu. Len v pondelok pritom v Chorvátsku zaznamenali zemetrasenie s magnitúdou 5,2.

Po otrasoch ostali poškodené budovy, strechy v hlavnom meste a neoficiálne sa hovorí aj o úmrtí dieťaťa, ktoré malo údajne ostať pod troskami. Otrasy pritom pocítili aj v susednom Srbsku či Bosne. Slovenský portál iMeteo na sociálnej sieti informuje, že tu ide o najsilnejšie zemetrasenie za posledných 150 rokov.

Hojdanie lustrov, vianočných stromčekov a iných predmetov dokonca pocítili aj na Slovensku. Pôvodne sa hovorilo len o lokalite okolo Bratislavy, Nitry a Trnavy, no postupne sa pridávajú s videami a svedectvami aj obyvatelia zo vzdialenejších regiónov ako Nováky, Levice či Prievidza.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aljazeera.com  │ Foto: YouTube/Reuters