Mladá Slovenka, ktorá žije v anglickom meste Burnley, prežila po pôrode tú najhoršiu chvíľu. Potom, čo 25. decembra priviedla na svet zdravé dievčatko, zažila čosi otrasné…

Starý otec Milan sa pred šiestimi rokmi presťahoval z Trnavy do anglického mesta Burnley. Deň po Vianociach žena jeho syna priviedla na svet zdravé vnúčatko. Radosť sa však zmenila v jedinej sekunde na strach: „Izabelka sa narodila 25. decembra v nemocnici v meste Burnley. Ako zdravé dievčatko. Na druhý deň mala byť aj s jej matkou – ženou môjho syna – prepustená domov,“ začína rozprávanie pre TVnoviny.

Na druhý deň však došlo k obrovskej chybe sestričky, ktorá chcela dievčatko zaočkovať. Bábätko jej totiž vypadlo rovno na zem: „Keď si sestrička uvedomila, čo sa stalo, prišlo nevoľno aj jej. Ale podľa môjho syna, ktorý bol pri tom, iba nafingovala nevoľnosť, aby si chybu mohla ospravedlniť,“ opisuje chvíle obrovského strachu.

Následné zhoršenie Izabelkinho stavu a vyšetrenia napokon ukázali, že maličká má prasknutú lebku a previezli ju do nemocnice v Manchestri. Rodina je vyplašená, a hoci sa pokúšala dovolať na ambasádu v Londýne, na úrade im nikto nedvíha. Teraz len s nádejou čakajú na výsledky ďalších vyšetrení, ktoré odhalia, či bude malé dievčatko v poriadku alebo mu ostanú po páde trvalé následky.

Starý otec si myslí, že vážnosť situácie nemocnica podcenila a vôbec sa mu incident nepáči. Nemocnica ich spočiatku ubezpečovala, že s malou bude všetko v poriadku, no napokon si uznala chybu, ktorej dôsledky odhalia najbližšie týždne. Rovnako šokovaná ostala slovenská mamička po návšteve pohotovosti s chorým synom a následne napísala výstižné slová.

Mladí rodičia Izabelky čakajú so strachom na výsledky vyšetrení po páde…

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Facebook, Pixabay