Slovenka bola plná života, keď si od lekárov musela vypočuť zdrvujúcu diagnózu, ktorá ju dostala na kolená. Zrejme podstúpila aj liečbu, ktorá nebola účinná, keďže je presvedčená, že čoskoro odíde z tohto sveta. Ešte predtým však zanechala odkaz na sociálnej sieti.

Onkologická pacientka sa rozhodla napísať odkaz na facebookovej stránke Priznania žien, kde otvorene prehovorila o svojej vážnej chorobe, ktorá ju donútila zamyslieť sa nad životom. „Všetci poznáme tie frázy o tom, že žijeme len raz a že si každý deň máme užívať akoby to mal byť ten posledný. A aj napriek tomu sa obmedzujeme. Neustále sa pozeráme na to, čo si o našich životoch budú myslieť iní. Stále sa vraciame do minulosti a prehrávame si situácie, ktoré už aj tak nevieme zmeniť. Inokedy stále myslíme na to, čo bude zajtra. Či to a hento bude to správne rozhodnutie. Ale zabúdame žiť teraz a tu,“ v úvode napísala Slovenka.

Mladá žena si uvedomila, že v živote sú omnoho dôležitejšie veci, ktorými by sme sa mali zaberať a úplne ignorovať malichernosti, ktorým dávame zbytočne veľký význam. „Život sa deje dnes. Presne teraz, keď si čítaš tieto riadky. Žiješ ho ty. Tvoj život by mal byť o tebe a tvojich rozhodnutiach. Pretože raz príde čas, kedy budeš aj ty na mojom mieste a rovnako tak budeš rozmýšľať nad tým, prečo si vtedy nespravila to, čo chcelo tvoje srdce. Jedného dňa príde deň, keď budeš mať pred sebou to neznámo, ktorému sa nikto nevyhne a za sebou seba, svoj život, svoje rozhodnutia a skutky. Zrazu ti všetko bude pripadať inak,” upozornila na sociálnej sieti.

Mnohých Slovákov chytil príspevok pacientky za srdce, pričom sa pod jej vyjadrením hrnuli stovky komentárov. Vo väčšine prípadov sa ľudia poďakovali za slová, ktoré im otvorili oči. Zároveň však ženu povzbudzovali, aby sa nevzdávala a bojovala zo všetkých síl.

Komentáre Slovákov

Zdroj: Facebook/Priznania žien  |  Foto: Pixabay