Pred pár hodinami sme vás informovali o prípade, kedy pacientovi pri zákroku údajne nezašili cievy, vďaka čomu nastali komplikácie. Takto znelo vyjadrenie jeho nahnevanej partnerky, ktorá mala byť oboznámená s celým incidentom. Je to však naozaj tak?

Na sociálnej sieti sa objavila tvrdá kritika zo strany nahnevanej partnerky, ktorej priateľ podstúpil zákrok. Odstránili mu totiž z chrbta tukový lipom, no následne prišli komplikácie. Pacient silno krvácal a necítil sa dobre, v dôsledku čoho bol hospitalizovaný a podstúpil ďalšiu operáciu. V tejto záležitosti sme oslovili aj nemocnicu, pričom nám poslala stanovisko hovorkyňa univerzitnej nemocnice Kramáre, Eva Kliská.

Vyjadrenie nemocnice

,,Univerzitná nemocnica Bratislava sa v plnom rozsahu dištancuje od nepravdivého a hrubo zavádzajúceho statusu k priebehu liečby pacienta. V príspevku je uvedených niekoľko zavádzajúcich a nepravdivých informácií, ktoré hrubým spôsobom poškodzujú dobré meno lekárky a tiež meno Univerzitnej nemocnice Bratislava. Chceli by sme podotknúť, že pacient, ktorý bol v statuse popisovaný, nepodal žiadny podnet ani oficiálnu sťažnosť, navyše o statuse ani nevedel, nakoľko nebol jeho autorom. Ambulantný zákrok vykonala MUDr. Pipíšková, ktorá nie je žiadnou všeobecnou lekárkou, ako autor príspevku na FB uvádza, ale je lekárom v špecializačnej príprave v odbore chirurgia. Počas výkonu mal navyše nad operujúcou lekárkou dohľad chirurg s dvoma atestáciami a nebol žiadny dôvod na to, aby musel zakročiť. Čo sa týka zdravotného stavu, resp. priebehu výkonu, nebudeme poskytovať bližšie informácie, nakoľko nemáme súhlas pacienta na zverejnenie týchto informácií.“

Príspevok pacientovej partnerky vrhá zlé svetlo na pani doktorku Pipíškovú, pričom ho zachytila aj zdravotná sestra, ktorá bola svedkom oboch zákrokov. Vo svojej reakcií tak vyvrátila všetky obvinenia, ktoré boli prezentované zo strany Slovenky.

Vyjadrenie zdravotnej sestry

,,Milá pani Monika, zhodou okolností pracujem na tej istej chirurgickej klinike ako MUDr. Martina Pipišková a poznám celý prípad vášho priateľa. Prosím, nešírte nepravdivé informácie. MUDr. Pipišková pracuje na chirurgickej klinike, je v predatestačnej príprave, samostatne slúži na CPO, rieši chirurgické konzília, operuje, asistuje a môžem so stopercentnou istotou potvrdiť, že ide o erudovanú, vzdelanú a šikovnú lekárku. Krvácanie, je najčastejšia komplikácia pri každom chirurgickom zákroku. Lipom vášho priateľa bol veľký a 2 hodinový výkon v lokálnej anestéze dokazuje, že sa pani doktorka s ním vyhrala, počas celého výkonu s ním komunikovala. Cievy sa pri takýchto odstráneniach nešijú, ale ligujú alebo koagulijú. Ak ste laik, aspoň si to overte na internete. Počas druhej operácie som bola na operačnej sále, váš priateľ prišiel na sálu usmiaty, žartoval s nami, podotýkam, prišiel na vlastných nohách. Operácia sa vykonáva na bruchu, kedy musí byť podložený hrudník, predpokladám, že z toho má bolesti ramena a HK. A ešte, pacient prišiel zhodou okolností s komplikáciou do služby MUDr. Pipiškovej, ktorá ho promptne riešila a hospitalizovala. A ešte, osobne by som vás na jej mieste žalovala za šírenie nepravdivých informácií a poškodenie mena.“ 

Foto: Facebook/Nemocnica ak. L. Dérera, Univerzitná nemocnica Kramáre, YouTube, Pixabay