Mnohí vodiči určite poznajú situáciu, keď sa im vďaka neopatrnosti či nepozornosti podarilo nacúvať do cudzieho auta alebo okolostojace vozidlo oškrú. Ak sú čestní a uvedomujú si svoju chybu, väčšinou nechajú za stieračom poškodeného auta lístok s kontaktnými údajmi. Polícia však upozorňuje, že je to chyba.

Šoféri, ktorí spôsobili škodu na cudzom aute, nechávajú s dobrým úmyslom za stieračom lístok s kontaktnými údajmi. Polícia však upozorňuje, že tento spôsob riešenia situácie je jeden z tých najhorších. V tomto prípade totiž nie je splnená podmienka škodovej udalosti.

Pokojne sa môže stať, že lístok či vizitka sa jednoducho stratí. Môže ich odfúknuť vietor alebo ju môže niekto ukradnúť. Vodič, ktorý tak príde k svojmu poškodenému autu, zavolá políciu a celá situácia sa následne rieši ako dopravná nehoda, z ktorej ste ušli. Vodičovi, ktorí spôsobil poškodenie, tak hrozí nielen mastná pokuta, ale v krajných prípadoch môže prísť aj o vodičský preukaz. Ako teda máte správne postupovať sa dozviete v nasledujúcom videu.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Pixabay   |  Video: tvnoviny.sk