Na Slovensku figuruje veľké množstvo subjektov, ktoré štátu dlžia. Zatiaľ, čo vo väčšine prípadov sú to pomerne nízke sumy, niektoré dlhujú skutočne nemalé sumy. Spoločnosť Finstat zverejnila podrobnosti, dokopy ide o sumu údajne až 4,3 miliardy eur.

Ktorí sú ale tí najväčší dlžníci a aká je najvyššia dlžná suma? Pozrime sa spoločne na to.

Kráľom v tomto smutnom rebríčku je spoločnosť CLEAN ENERGY TRADE s dlhom vo výške 39 298 329 eur. Táto spoločnosť podniká v oblasti obchodovania s emisnými kvótami, dodávkami plynu a sprostredkovateľskou činnosťou v oblasti obchodu a služieb.

S o niečo nižším, no stále astronomický dlhom, je na druhej priečke Wintro Asia s.r.o. dlžiaca 32 876 113 eur. Ako predmet podnikania spoločnosť uvádza predovšetkým kúpu tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi alebo iným prevádzkovateľom živnosti.

TOP 3 uzatvára Quatro project Europe s.r.o s dlhom vo výške 31 532 519 eur. Jej predmetom podnikania sú Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod), Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb a obchodu a ďalšie činnosti.

→ KOMPLETNÁ TOP 15 →