Česko a Slovensko sa neustále nedokáže spamätať zo smrti velikána domácej hudobnej scény, Karla Gotta. Rodák z Plzne, ktorého skolila akútna leukémia, mal po celom svete tisíce fanúšikov, pričom obdiv k nemu neskrývajú ani kolegovia z brandže.

Karel Gott bol, a nepochybne aj ostane mimoriadnou súčasťou československej popmusic. Maestro, ktorý počas svojej 60-ročnej kariéry oslovil státisíce fanúšikov a ukradol srdcia stovkám žien, spolupracoval počas svojho života s množstvom umelcov. I keď mu najväčšie hity napísal zosnulý český skladateľ Karel Svoboda († 68), pod jeho skladby sa podpísali aj iní.

Jedným z nich je aj Ondřej Gregor Brzobohatý, syn legendárneho herca Radka Brzobohatého (†79) a jeho manželky Hany Gregorovej (67). Po smrti umelca sa v rozhovore pre DVTV vyjadril, že Karel bol pre neho svojim vystupovaním vzorom človeka, pri ktorom si vždy povedal, že práve takto by mohol vyzerať prezident. Vážil si totiž jeho vystupovanie, morálku, úspechy v kariére i cieľavedomosť.

Vdova po Gottovi prehovorila: V TENTO deň sa uskutoční pohreb legendy!

Keď mu jedného dňa zlatý slávik zavolal, aby pre neho napísal singel, Ondřej v texte spojil spomienky na svojho otca, no taktiež sa snažil vyprodukovať určitú výpoveď samotného Karla. Práve tak vznikla skladba „Testament“. „Bol veľmi pokorný v tom prijímaní tých informácii a vôbec v tej komunikácii, v tej práci samotnej, že dokázal sa prispôsobiť situácii, ktorá je, a zároveň nikoho nepodozrieval,“ uviedol hudobník.

Ako tiež dodal, ku Karlovi Gottovi sa so samozrejmosťou môžu uvádzať prívlastky ako pokora, skromnosť, veľkorysosť, vzdelanosť, disciplína, pričom stále ostával vo svojom vnútri malým divokým chlapcom. Napriek tomu, že bol legendou a najväčšou hudobnou osobnosťou Českej republiky, stále mal obavy, či novými hitmi zopakuje svoje úspechy z minulosti. A kým sa mu skutočne darilo až do konca svojich dní, pre mnohých stále ostával skutočným hrdinom aj v súkromí. Ako totiž Ondřej prezradil, otec mu hovoril o tom, ako Gott v minulosti pomohol desiatkam ľudí.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU

Skladba z pera Ondřeja Gregora Brzobohatého, Testament

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: DVTV.cz