Staršia Slovenka v dôchodkovom veku ostala pred pár dňami poriadne prekvapená. Do schránky jej totiž prišiel ďakovaný list pre manžela a rovnako šek na vyplatenie 300-eurovej odmeny za očkovanie. Háčik je však v tom, že partner pani Beáty je už päť rokov mŕtvy.

Pani Beáta si pred pár dňami našla v schránke prekvapivú poštu z ministerstva financií. V obálke bol totiž ďakovný list pre jej manžela, ako aj šek na vyplatenie 300-eurovej odmeny za očkovanie. Pre TV Markíza však uviedla, že jej partner už nie je medzi živými celých 5 rokov.

Manžel staršej dôchodkyne tak nielenže nedostal vakcínu, ale ani nemohol získať nárok na odmenu ministerstva. “Ja som sa začudovala kvôli čomu ten list mal prísť, keď môj manžel je už 5 rokov mŕtvy. Keď som otvorila obálku, našla som si tam ďakovný list od ministerstva financií za to, že môj manžel sa zúčastnil očkovania proti kovidu a za to mu patrí vďaka,“ prezradila seniorka.

Doklady nebohého muža pritom pred piatimi rokmi odovzdala úradom a nechápe, ako mohlo k takému omylu dôjsť. Údaje o dôchodcoch, ktorí majú na 300-eurovú odmenu nárok, spracúva Národné centrum zdravotníckych informácií. NCZI po oslovení uviedlo, že sa jedná o zriedkavú administratívnu chybu spomedzi stotisícok žiadateľov, pričom posledné odmeny budú odoslané v najbližšom období.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza