Uplynulú stredu otriasol Slovenskom prípad postreleného žiaka Gabriela (13), ktorého zasiahol jeho spolužiak na základnej škole v Spišskej Novej Vsi. Po hodinách sa ale podarilo odhaliť skutočnú príčinu incidentu.

Incident, ktorý sa odohral na základnej škole v Spišskej Novej Vsi, pobúril celé Slovensko. Po postrelení spolužiakom bol 13-ročný Gabriel prevezený do nemocnice s poranením čela. Chlapec bol prevážaný v umelom spánku, na pľúcnej ventilácii a momentálne je v stabilizovanom stave.

Základná škola Z. Nejedlého je pritom na streleckú športovú prípravu detí zameraná a k nešťastiu došlo práve počas streleckého krúžku siedmakov. Postrelený Gabriel je, našťastie, mimo ohrozenia života a čo je ešte potešujúcejšie, k nehode nedošlo zámerne: „Našťastie nešlo o prípad, aký poznáme zo zahraničných správ. Na streleckom krúžku došlo k úrazu neodbornou manipuláciou so vzduchovkou. Rozsah zranení v tejto chvíli nie je známy, no žiak je mimo ohrozenia života,“ znejú slová polície.

To, že ku zraneniu nedošlo cielenou streľbou spolužiaka, potvrdil pre TV Markíza aj riaditeľ školy Miroslav Nováček: „Ubezpečujem rodičov, že v škole nedošlo k žiadnej cielenej streľbe. Gabriel sa mal tento víkend zúčastniť na krajských majstrovstvách v športovej streľbe, lebo na okresnom prebore skončil druhý, teraz však bude musieť bojovať v nemocnici,“ dodáva pre Nový Čas so slovami, že incident školu veľmi mrzí. Nehoda je momentálne v štádiu vyšetrovania a polícia vykonáva potrebné úkony. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Zranený chlapec skončil v nemocnici
Na tomto mieste došlo k našťastnej udalosti

Zdroj: tvnoviny.sk, cas.sk │ Foto: TV Markíza, Facebook/ Polícia SR