Polícia Slovenskej republiky prežíva veľmi smutné chvíle, pretože ich opustil jeden z najdôležitejších členov, s ktorým spolupracovala dlhé roky. Jeho stratu oznámili prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde mu zároveň vzdali aj poctu.

Policajné oddelenie zverejnilo zarmucujúcu správu, ktorá hovorí o smrti ich nenahraditeľného kolegu. Tentokrát sa nejedná o človeka, ale o služobného psa, ktorý bol v ich kruhoch považovaný za legendu. Bradáč, ktorý dostal meno Ali, sa pobral na večný odpočinok ešte 6. marca 2017 len deň pred dovŕšením svojich krásnych 15. narodenín.

Prostredníctvom sociálnej siete nielenže oznámili túto smutnú informáciu, ale zároveň si zaspomínali na jeho život a poďakovali mu za jeho dlhoročnú prácu na polícii. Ali sa narodil v roku 2002 a už o rok na to sa zúčastnil výcvikového kurzu, ktorý bol zameraný na výbušniny. Počas svojho pôsobenia na policajnom oddelení sa zúčastnil na rôznych významných politických podujatiach, ku ktorým možno zaradiť bratislavský summit terajšieho amerického prezidenta Georga Busha a ruského prezidenta Vladimira Putina v roku 2004, návštevu Svätého Otca Jána Pavla II. v roku 2005, summit prezidentov v Piešťanoch či oslavy SNP v Banskej Bystrici. Ali zabezpečoval ochranu aj počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa odohrávali v košickej Steel Aréne v roku 2011.

Foto | Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky