Malebná dedinka pred pár týždňami prekvapila lukratívnou ponukou, vďaka ktorej by mohla v obci privítať nových obyvateľov. Kompetentní totiž ponúkajú tisíce eur, pričom sa do nej stačí iba nasťahovať. Aj keď sa môže zdať, že ide o podvod alebo nemiestny vtip, opak je pravdou. Niektorí by povedali, že ide o ponuku, ktorá sa rozhodne neodmieta.

Malá obec Locana sa nachádza v talianskej Sicílií, pričom cudzincom, ktorí sa do tejto oblasti prisťahujú, ponúka 9-tisíc eur. V prípade, ak sa po nasťahovaní rozšíri vaša rodina o ďalšieho potomka, finančná odmena sa zvýši o ďalších tisíc eur.

Horská obec totiž postupne vymiera, keďže ročne je v dedine evidovaných 40 úmrtí, no pôrodov iba desať. Z tohto dôvodu tu momentálne žije viac ako 1 500 ľudí, pričom sa v uliciach nachádzajú desiatky zatvorených obchodov, barov či reštaurácií, ktoré čakajú na ľudí ochotných podnikať.

Starosta Locany, Giovanni Bruno Mattiet sa rozhodol privítať cudzincov, pričom má dve jednoduché podmienky. Mladé rodiny musia mať aspoň jedno dieťa pred nasťahovaním sa a ich minimálny ročný zárobok musí byť 6-tisíc eur. V prípade, že spĺňate kritériá, bez problémov sa môžete nasťahovať do obce, ktorá je pre milovníkov prírody ako stvorená.

Zdroj: edition.cnn.com  |  Foto: YouTube, Pixabay