Slováci si niekoľko týždňov za sebou mohli dopriať zaslúžený letný odpočinok v zelenom odtieni všetkých okresov, avšak už druhý týždeň je mapa dvojfarebná. Na rozdiel od minulého týždňa sa k oranžovým okresom na východe Slovenska pridali aj ďalšie, južnejšie miesta územia, kde budú platiť tieto sprísnené opatrenia!

Organizátori podujatí, majitelia či prevádzkari podnikov sa budú musieť rozhodnúť, pre ktorú skupinu ľudí budú ponúkať svoje služby. Oznámenie musí byť umiestnené na viditeľnom mieste a môže sa počas dňa ľubovoľne meniť.

Kompetentní sa tak musia rozhodúť na voľbe medzi troma skupinami: Plne očkovaní, OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) alebo bez obmedzení. Pokiaľ si však zvolia poslednú, a teda tretiu skupinu, v podniku či na podujatí budú platiť prísne protipandemické opatrenia.

V pondelok (30. augusta) sa oranžové okresy rozrástli o ďalších 5 území. Sprísnené podmienky tak celkovo platia v okresoch Banská Štiavnica, Bardejov, Gelnica, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levoča, Nové Zámky, Poprad, Vranov nad Topľou a Žiar nad Hronom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ÚVZSR, MZSR | Foto: MZSR, pixabay.com