PRIESKUM! Slováci prezradili, či by bojovali za svoju krajinu!

Dátum:

Ruská invázia na Ukrajine, ktorá oficiálne začala 24. februára, vyvolala množstvo protichodných názorov zo strany politikov, odborníkov i občanov. Obavy sú určite na mieste, no mnohí vládni predstavitelia avizujú, aby sme zachovali pokoj. Aj napriek tomu vznikol prieskum, ktorý má ukázať smutnú realitu, ak by sme sa stali súčasťou vojnového konfliktu.

Pred pár hodinami boli zverejnené výsledky prieskumu, ktorý iniciovali Sociologický ústav SAV, Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV v spolupráci s prieskumnou spoločnosťou MNFORCE a komunikačnou agentúrou Seesame. Štrnásta vlna výskumu ,,Ako sa máte, Slovensko?“ uskutočnila výskum od 31. marca do 7. apríla na vzorke 1000 respondentov.

Získané údaje preukázali, že 83,6 % opýtaných sa obáva ekonomickej krízy zapríčinenej vojnou na Ukrajine. Taktiež majú strach z rastúcich cien energií a inflácie, ktoré výrazne ovplyvnia ich rozpočet. Je prekvapujúce, že strach zo samotnej ruskej invázie na Ukrajine klesol zo 78,2 % na 74 %. O to viac prekvapili narastajúce obavy z rozpútania tretej svetovej vojny (73,6 %) a rozšírenia vojnového konfliktu na Slovensko (70,3 %).

Výskumníci sa taktiež zaoberali aj predstavou, ako by u nás vyzerala vojna. Ukázalo sa, že bojovať za svoju krajinu by išlo iba 27,5 % respondentov. Odpoveď ,,NIE“ označilo 37,1 % opýtaných a 35,4 % našincov sa nevedelo rozhodnúť. Ochota bojovať prišla hlavne zo strany mužov, ktorí boli starší ako 60 rokov. Súčasťou slovenskej armády by sa stali ľudia, ktorí zastávajú názor, že Slovensko by malo stáť na strane západu. Vysokoškolsky vzdelaným mužov sa však do boja chce o trošku menej v porovnaní s respondentmi, ktorí majú stredoškolské vzdelanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: akosamateslovensko.sk  |  Foto: FB/MO SR, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...