Jojkársky seriál Iveta vyvolal u divákov množstvo búrlivých reakcií. Ako to býva zvykom, jedna skupina si obsadenie i dej obľúbila, no urazení boli predovšetkým Trebišovčania. Televízia JOJ dokonca obdržala rozhorčený list od samotného primátora mesta.

Seriál Iveta postavil zo stoličiek predovšetkým obyvateľov Trebišova na čele so samotným primátorom. Po tom, ako si pozrel prvé epizódy, neskrýval hnev. Rozhorčenie netajil ani v otvorenom liste, ktorý poslal priamo televízii JOJ.

Marek Čižmár tvrdo kritizoval, že Trebišovčania aktuálne musia čeliť verejnej potupe a zosmiešňovaniu. „Zosmiešňovaním kvality života na „východe“ na dosiahnutie humorného efektu je v skutočnosti len ukážkou totálneho úpadku kvality niektorých televíznych programov,“ napísal v liste, ktorého obsah zverejnil aj na sociálnej sieti.

Vyjadrenia primátora nepríjemne prekvapili herečku Zuzanu Mauréry, ktorá sa zhostila postavy pobožnej matky drzej Ivety. „Myslím si o tom to, že ak niekto nevie, čo je hyperbola a metafora, tak sa naozaj treba zamyslieť nad tým, aká úroveň vzdelanosti panuje na našom milovanom Slovensku a potom sa možno ľudia budú pozerať na komediálny seriál a možno sa ich tak nedotkne a budú vedieť, že ten Trebišov je len metafora na celé Slovensko,“ uviedla pre topky.sk. Podľa jej slov dúfala, že diváci sa dokážu povzniesť a jednoducho sa zabaviť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk | Foto: TV JOJ, FB/RESET Actors Management