Prezidentské voľby síce Slovensko čakajú až v roku 2024, no zdá sa, že niektorí kandidáti sú už dnes pripravení zabojovať o výhru. Prvým politikom, ktorý sa chce uchádzať o post hlavy štátu, je pritom známa tvár, ktorá sa túžila stať prezidentom aj v uplynulých voľbách v roku 2019.

Prezidentské voľby nás čakajú už v roku 2024. Aktuálna hlava štátu Zuzana Čaputová zatiaľ opakovane tvrdí, že ešte nie je rozhodnutá, či bude opätovne kandidovať aj na nasledujúce obdobie. Svojho zástupcu pritom nepredstavila ešte ani strana Smer či OĽaNO.

Už je však jasné, že jeden kandidát je istý. Nie je ním nik iný ako exšéf Najvyššieho súdu a bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin. Ten síce nezvolal žiadnu tlačovú besedu, no kandidatúru potvrdil vo viacerých rozhovoroch. Jedným z posledných bol ten v Slobodnom vysielači, kde dokonca uviedol, že kandidovať musí, pretože inak by „všetko, čo rozpráva o Slovensku, o záchrane štátnosti, suverenity, právneho poriadku a slovenského národa“, boli len prázdne reči.

Harabin, ktorý v uplynulých prezidentských voľbách získal 300-tisíc hlasov, vystúpil aj v televízii Slovan s Martinou Šimkovičovou. „Keby som bol prezident, nič iné by ma nezaujímalo, len blaho občanov,“ zaznelo z  úst bývalého lídra strany Vlasť, ktorá ale v parlamentných voľbách neuspela. Exminister mal pritom nedávno na krku NAKA obvinenie z extrémizmu po tom, čo verejne schvaľoval ruskú inváziu na Ukrajine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.skFoto: FB/Štefan Harabin, YT/Denník N