Včera (16. mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu Štefana Harabina príslušníkmi NAKA. Obvinený je hneď z niekoľkých trestných činov, no po výsluchu napokon odkráčal domov, pričom novinárom s radosťou odpovedal na všetky otázky.

Bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin bol vyšetrovateľom NAKA obvinený z extrémizmu a zo schvaľovania trestného činu. Taktiež na neho pred pár týždňami podalo niekoľko poslancov trestné oznámenie, keď vyzýval verejnosť, aby nedodržiavala protipandemické opatrenia. Exminister spravodlivosti taktiež zastával útok Vladimira Putina na Ukrajinu.

Iba pár hodín po ruskej invázii na Ukrajinu vyjadril svoj rázny názor. ,,Urobil by som presne to isté, čo Putin v súvislosti s udalosťami na Ukrajine,“ napísal na sociálnej sieti, no neskôr celý príspevok zmazal. Práve to boli údajne dôvody, prečo sa dostal do vyhľadávača NAKA. Po výsluchu napokon Harabin odišiel z prezídia policajného zboru v spoločnosti svojho advokáta.

65-ročný muž okamžite vyhlásil, že si stojí za svojimi názormi na sociálnej sieti, pričom sa mali všetci chytiť iba jednej vety z celého príspevku. Harabin mal totiž odsúdiť vraždenie detí na Donbase a nacistické symboly. Súčasný líder mimoparlamentnej strany Vlasť je zároveň presvedčený, že za jeho zadržaním stojí špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a prokurátor Tomáš Honz, ktorých nazval kriminálnikmi.

Bývalý sudca musel odovzdať vyšetrovateľovi počítač a mobil. Aj napriek tomu je presvedčený, že nebude niesť žiadne následky. ,,Za toto nebude ani podmienka, bude oslobodenie. A ešte vy, ako daňoví poplatníci, mi budete platiť odškodnenie,“ povedal s hnevom novinárom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, YT/SME, FB/Štefan Harabin