Každé znamenie zahŕňa charakteristické črty danej skupiny ľudí, pričom niektorí sa podľa nich riadia aj v skutočnom živote. Uvažovali ste však, či vaše znamenie patrí k tým najlepším alebo, naopak, k tým horším? Ponúkame vám kompletný rebríček najhorších a najlepších znamení.

Zoznam je radený od “najhoršieho po najlepšie”:

Škorpión (12. miesto)

Toto znamenie sa považuje za to najkomplikovanejšie. V niektorých momentoch sa totiž prejavuje veľmi milo, no následne môže priateľa pichnúť priamo do chrbta. Zároveň sa vyznačujú žiarlivosťou a veľkou podozrievavosťou predovšetkým voči svojím blízkym.

Rak (11. miesto)

Raci sa umiestnili takmer na samotnom konci rebríčka. Dôvodom má byť predovšetkým pesimistický pohľad na život. Ich najhoršou črtou je závisť, ktorej majú na rozdávanie.

Ryby (10. miesto)

Ide o nesmierne senzitívne a citlivé znamenie, ktoré je voči svojím blízkym veľmi zraniteľné. Sebe samými sa tak stávajú nepriateľmi, keďže sa boja bolesti a snažia sa jej vyhnúť konaním, ktoré by inak nespravili. Bojujú tak proti strachu, ktorý pociťujú. Ich nesprávne rozhodnutia tak môžu ovplyvniť ich známych, rodinu či priateľov.

Kozorožec (9. miesto)

Kozorožci sú vo všeobecnosti považovaní za veľmi chladné znamenie, keďže na verejnosti pôsobia uzamknuto. Ľudí si nepripúšťajú k telu a často sa tak stanú menej obľúbenými. Rozhodne sa však nesnažte si toto znamenie znepriateliť, keďže môže veľmi ľahko zabudnúť na kamarátov, aj keď ich má v živote málo.

Blíženci (8. miesto)

Ľudia narodení v tomto znamení v sebe majú dve rozdielne duše, vďaka čomu sú veľmi nerozhodní. Je veľmi ťažké odhadnúť ich budúce konanie, pričom od nich môžete čakať naozaj čokoľvek. I keď dokážu byť veľmi priateľskí, neodporúča sa ich nahnevať.

Lev (7. miesto)

Levy sú síce veľmi dobrí a milí, sú však samotári, ktorí majú vážny problém nadviazať kontakt. Ide predovšetkým o dlhodobejšie vzťahy. V medziľudských vzťahoch majú vážne pochybnosti o úmysloch iných ľudí, a preto sa nesnažia o väčšie zblíženie s okolím.

Baran (6. miesto)

Posledným znamením z tých “horších” je tvrdohlavý Baran. Práve táto vlastnosť mu dokáže poriadne skomplikovať život, keďže nie je schopný pripustiť aj iné názory. Stáva sa tak akýmsi tŕňom v oku verejnosti, pričom sa ľudia často domnievajú, že s baranom je ťažká komunikácia.

Býk (5. miesto)

Toto znamenie je považované za verné, trpezlivé, ba dokonca aj obetavé. Vo všeobecnosti ide skôr o neutrálnych ľudí.

Strelec (4. miesto)

Strelci patria medzi tie lepšie osobnosti, predovšetkým vďaka jednej dôležitej vlastnosti. Na všetko sa pozerajú s pozitívnym pohľadom. Len tak ich niečo nerozhádže a aj v tej najhoršej situácií sa vedia pozerať na veci z lepšej stránky. Taktiež majú silný zmysel pre spravodlivosť.

Panna (3. miesto)

Panna je mimoriadne milá a chápavá, čo ju stavia do pozície výborných znamení. Potreby druhých často kladie pred tie svoje, vďaka čomu má obetavú povahu. To je jeden z dôvodov, prečo je okolím považovaná za sympatickú.

Váhy (2. miesto)

Aj napriek tomu, že váhy často disponujú náladovosťou, ich pozitívne stránky osobnosti sú rozhodne silnejšie. Toto znamenie sa snaží vyhýbať konfliktom a v priebehu rokov sa postupne stávajú milovníkmi harmónie. Aj z tohto dôvodu sú v kolektíve nesmierne obľúbení.

Vodnár (1. miesto)

Práve toto znamenie je považované za to najlepšie zo všetkých pre svoju skvelú a láskavú povahu. Vodnári sú veľmi vynaliezaví, neboja sa riskovať a sú v podstate za každú srandu. Kto by nemal rád tento typ ľudí?

Zdroj: beauty.sk, zena.pluska.sk  |  Foto: YouTube, Pixabay