Opozičná strana Smer-SD sa dlhodobo snaží spôsobiť pád vlády referendom. Pri prvom pokuse vyšiel ich úmysel nazmar, no druhýkrát sa napokon podarilo. Prianie 350-tisíc ľudí tak bolo vyslyšané a jednu otázku v ľudovom hlasovaní dokonca odobril aj Ústavný súd.

Zuzana Čaputová oznámila, že Ústavný súd považuje jednu z pripravených otázok v referende za vhodnú, a teda nie je v rozpore s ústavou. Otázka v ľudovom hlasovaní tak bude znieť nasledovne: ,,Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia NR SR je možné ukončiť referendom alebo uznesením parlamentu, a to zmenou ústavy?“ Prezidentka plánuje vypísať referendum na 21. január 2023.

Táto informácia rozhodne nepotešila Veroniku Remišovú, ktorá považuje ľudové hlasovanie za vyhodené peniaze. ,,Robert Fico si z referenda spravil najdrahšiu volebnú kampaň v dejinách Slovenska, na ktorú sa mu poskladáme my všetci. Zbytočne vyhodené milióny. Zbytočné referendum, a je to ešte zákernejšie a cynickejšie, že je to v čase vrcholiacej energetickej krízy,“ povedala ministerka investícií vo videu na sociálnej sieti.

V mene politickej strany Za ľudí odporučila občanom, aby sa na referende nezúčastnili. Je totiž presvedčená, že šéf smerákov chce iba zachrániť ,,svojich ľudí“, ktorí sa nachádzajú vo väzbe. Fico podľa Remišovej vždy po prehratých voľbách organizuje referendum a pokiaľ ho chce zorganizovať niekto iný, hovorí, že je to podkopávanie legitímnych výsledkov volieb.

Celé vyjadrenie Veroniky Remišovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Video: FB/Veronika Remišová  |  Foto: FB/Veronika Remišová, Robert Fico