Materská škola na Slovensku má momentálne čeliť vážnemu problému. Jedna z učiteliek mala voči malým deťom uplatňovať hnusné praktiky, ktoré by rozhodne nemali byť súčasťou pedagogických postupov. Rodičia už spolupracujú s políciou.

Materská škola v Brunovciach (okr. Nové Mesto nad Váhom) si zarobila na vážny problém. Jedna z tamojších učiteliek si pri výchove zverených detičiek zvolila skutočne netradičné pedagogické postupy. Vystrašení škôlkári pritom dlhú dobu tieto praktiky tajili, až kým jeden z nich pred pár mesiacmi neprehovoril pred rodičmi.

Škôlku v Brunovciach už viackrát museli navštíviť psychológovia, ktorí riešili u detí problém strachu. Učiteľka mala drobcov zatvárať do tmavého kumbálu, prideľovať im len polovičné porcie jedla, deti nútila umývať si po sebe riady a niekedy končili v nebezpečnej miestnosti s bojlerom, kde malo byť aj sklo. Z dvadsiatich detí, ktoré zariadenie navštevovali, sa dlhodobé týranie malo týkať približne šiestich. Rodičia už podľa informácii Nového Času spolupracujú s políciou a na ich strane stojí aj starostka obce, ktorú celá smutná záležitosť veľmi mrzí.

Škôlka už s učiteľkou ukončila pracovný pomer a starostka potvrdila, že je neprípustné, aby mali deti pred pedagógom strach. Prešetrovanie prípadu ako týranie blízkej a zverenej osoby už potvrdil aj policajný hovorca Kudlička. A čo na to celé hovorí vyhodená učiteľka, ktorá v zariadení pracovala celé roky? “Kategoricky odmietam takéto tvrdenie, ktoré sa nezakladá na pravde. Nikdy som deťom neubližovala a ani neubližujem,“ odmieta obviňovanie.

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/ Štefánia Trusáková, Doni Bobes, Facebook/Materská škola Brunovce,