Čo by to boli za Vianoce, ak by vo svete hudby nepribudla každý rok aspoň jedna vianočná skladba? Výnimkou nie sú ani súčasné sviatky, kedy sa po duete Roba Opatovského a Katky Koščovej pridala dvojica ďalších slovenských umelcov. Vznikla tak prenádherná skladba za zvuku symfonického orchestra.

Slovenský spevák Adam Ďurica sa rozhodol spolupracovať s obľúbenou speváčkou Simou Martausovou, ktorá je známa tým, že nemá hviezdne maniere a jej hlas znie priam anjelsky. Práve ona napísala text k emotívnej balade “Holubička“. Skladba však prešla úpravami, pričom bol súčasťou piesne aj 40-členný symfonický orchester.

Vianočný duet vznikol na základe pripravovanej rozprávky “Vianočné želanie“ od RTVS, pričom práve skladba “Holubička“ sa stane jej titulnou piesňou. „Veľmi sa teším a je pre mňa cťou, že som sa mohla podieľať na takomto krásnom diele. Pre rozprávku Vianočné želanie som trošku upravila text. Symfonická verzia Holubičky je podľa mňa nádherná. Aďo Havran to krásne zaranžoval a keď som to prvýkrát počula, bola som dojatá. Verím, že sa pesnička aj rozprávka budú páčiť a že ľudí poteší,“ prezradila Sima na sociálnej sieti.

Zdroj: YouTube, Facebook/Sima Martausová  |  Foto: Facebook  |  Video: YouTube