Známa herečka, ktorú si diváci obľúbili najmä vďaka roli v seriálu Zúfalé manželky, neprežíva práve šťastné obdobie. Ako si totiž vypočula na súde pred niekoľkými dňami, za nechutný podvod skončí za mrežami na 14 dní.

Známa hollywoodska herečka si zavarila na poriadny problém. Felicity Huffman, ktorú si fanúšikovia obľúbili najmä vďaka roli v seriáli Zúfalé manželky, vyvolala veľký škandál, za ktorý si najbližšie dni posedí za mrežami. Herečka sa totiž zapojila do nechutného podvodu, keď chcela za pomoci úplatku 13,5-tisíc eur dostať svoju dcéru na prestížnu univerzitu. Podobných rodičov bol v tom čase približne 50 a dokopy uplatili školu sumou 22 miliónov eur.

Všetko sa však prevalilo a Felicity skončila pred súdom, ktorý jej v piatok vymeral trest 14 dní vo väzení, 250 hodín verejnoprospešných prác a pokutu v sume 30-tisíc dolárov. Herečka sa napokon podľa informácii CNN pred súdom ospravedlnila v reči, ktorú si napísala na tri strany: „Hanbím sa za to, čo som urobila. Neexistuje ospravedlnenie za moje skutky. Špeciálne sa chcem ospravedlniť študentom, ktorí každý deň na univerzite neúnavne pracujú, ako aj ich rodičom, ktorí podstupujú obete, aby svoje deti podporovali. Vo svojom zúfalstve stať sa dobrou mamou som uverila, že týmto som svojej dcére pomohla. Teraz vidím tú iróniu, pretože som, naopak, porušila zákony, podviedla študentskú komunitu, zradila svoju dcéru a sklamala rodinu,“ sype si popol na hlavu.

Viacerí Američania sú však rozhorčení z veľmi miernej výšky trestu. Kým Felicity si za mrežami za tento podvod posedí len 14 dní, istá Toyna bola odsúdená na 5 rokov za to, že v snahe dostať svoje dieťa na lepšiu školu klamala o trvalom bydlisku. Hoci ide o podobný čin, tresty týchto dvoch žien sú neporovnateľné a mnohí sa domnievajú, že Huffman vyviazla tak ľahko len vďaka popularite.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com │ Foto: YouTube/NBC News, Twitter