Slováci sa opäť rozohnili na známej facebookovej stránke, ktorá zverejňuje neprávosti prebiehajúce v našej krajine. Zdravotná poisťovňa pýta od ľudí obrovské sumy peňazí kvôli jedinej veci.

Na známej stránke Nekŕmte nás odpadom zverejnila pred pár hodinami rozčúlená pani faktúru, ktorá prišla 69-ročnému dôchodcovi zo zdravotnej poisťovne. Starý muž má zaplatiť takmer 3 000 eur za to, že spadol a skončil v nemocnici, pričom predtým vypil 2 pivá: “Dôchodca má 69 rokov, bol u dcéry na návštevu a vypil 2 pivá, v krvi mal alkohol 0,05. Keď išiel domov, strašne začalo pršať a pošmykol sa a spadol. Dcéra zavolala záchranku, mal zlomený kĺb,” začína rozprávanie.

Muž musel po páde absolvovať operáciu a v nemocnici strávil 3 týždne, za ktoré mu následne prišlo mastné vyúčtovanie v sume 2 940 eur, pričom poberá dôchodok v sume 477 eur. “Keď sa to stane bezdomovcovi, feťákovi, tak ako to zaplatia? Vždy platil zdravotnú a sociálku. Bol 25 rokov darcom krvi, takže žiadny alkoholik!!! Ak nezaplatí, dajú to exekútorovi, poslali aj šek a má 15 dní, aby to zaplatil,” dodáva nešťastná žena.

Vzápätí sa k nej pridali ďalší Slováci, ktorí majú podobnú skúsenosť, keď po vypití alkoholu a následnom zranení museli uhradiť nemocničné výdaje napriek tomu, že si poctivo platili zdravotné poistenie. Poisťovne majú tento bod uvedený na svojich stránkach s tým, že si môžu vymáhať peniaze za ošetrenie úrazu aj pobyt v nemocnici, ak bol nameraný v krvi alkohol alebo preukázané požitie návykovej látky. Je ale otázne, či by sa takéto prípady nemali posudzovať individuálne a nie tabuľkovo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Unsplash