Po víťaznom ťažení na Majstrovstvách sveta v kanadskom St. John v roku 2013, o dva roky neskôr vo švajčiarskom Zugu si tentokrát odnášajú slovenskí reprezentanti zlaté medaily z českých Pardubíc. Dokonca po prvýkrát v histórii nenašli počas celého šampionátu jediného premožiteľa.

Káder tvorili takmer výlučne amatéri, ktorí si museli vziať na majstrovstvá dovolenky v práci. Ani to ich neodradilo od toho, aby pred vyše 7500 divákmi zdolali v semifinále domáce Česko po nájazdoch a v 10-gólovej finálovej prestrelke Kanadu 6:4.

Útočník Martin Kollár zažil svoje druhé MS, opäť so zlatou príchuťou. „Celková organizácia turnaja bola na vysokej úrovni, hrať pred vypredanou halou proti Čechom bol zážitok do konca života. Cítili sme sa ako profesionáli, užívali sme si každý zápas. V hľadisku sme mali stovky fanúšikov, a preto sme radi, že sme sa im odvďačili zlatom,“ hovorí Martinčan, ktorý si bezprostredne po finále vzal na starosti oslavy so slovenským publikom.

martin kollar

„Už pred finále sme sa s Jarom Martinusíkom dohadovali, ako to roztlieskame. Tesne predtým mi povedal, aby som vyliezol na mantinel, že ma bude lepšie vidieť. Bolo to spontánne, no o to krajšie. Práve v tomto bol ten najväčší rozdiel medzi MS vo Švajčiarsku, kde bolo Slovákov podstatne menej. Teraz sme tam mali všetci rodiny, priateľky a známych. O to viac nás to teší.“

Ako prebiehali samotné oslavy?

„Nechýbala ľudovka „Slovenské mamičky…,“ ktorá sa stala takou neoficiálnou hymnou v šatni. Následne sme sa presunuli medzi fanúšikov priamo do fanzóny na štadióne, kde sme obsadili pódium a spoločne oslavovali.“

Foto: Hokejbal.sk, René Lazový | Video: Facebook