Celé Slovensko šokovala beštiálna vražda 39-ročnej Agáty, ktorá zomrela rukou vlastného manžela. Detaily trestného činu sú skutočne desivé, pričom ťažko uveriť, že niečo také spraví muž, ktorý skutočne miluje svoju manželku. Zdá sa však, že vážnosť svojho konania si vinník neuvedomuje.

K brutálnej vražde došlo 12. marca vo večerných hodinách, pričom Štefan K. sa ešte pár dní tváril, že sa jeho manželka stratila, a dokonca ju na polícii ohlásil ako nezvestnú. Vyšetrovanie preukázalo, že 39-ročnú ženu zadusil, jej telo rozštvrtil a následne časti tela porozhadzoval cestou do Ružomberka, kam išiel vyzdvihnúť ich 7-ročnú dcérku.

Po jeho zadržaní prokurátor podal návrh na vzatie 46-ročného muža do väzby s odôvodnením, že je trestne stíhaný pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Sudkyňa s návrhom súhlasila a obvineného poslala do väzby, pričom sa Štefan K. proti rozhodnutiu Okresného súdu odvolal. Jeho odvolaním sa momentálne zaoberá Krajský súd v Banskej Bystrici prostredníctvom neverejného zasadnutia.

Ešte pred rozsudkom však obvinený ponúkol sudkyni písomný prísľub, že pri ponechaní na slobode povedie normálny život a nedopustí sa žiadnej trestnej činnosti. Podľa dokumentu chce plniť všetky obmedzenia, ktoré mu súd uloží, zdržiavať sa v mieste pobytu a nebude ovplyvňovať svedkov či mariť priebeh súdneho konania. Nateraz nie je známe, ako súd napokon rozhodol, no Štefanovi stále hrozí doživotie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Agáta K.