Na galavečeri OTO sa to len tak hemžilo celebritami slovenského šoubiznisu, ktorí si prišli po ocenenia od ľudí, pre ktorých svoju prácu robia. Kategóriu najlepšej moderátorky a absolútneho OTA si odniesla Adela Vinczeová, na ktorú sa po prejave zniesla spŕška kritiky.

Herci, speváci, moderátori a tvorcovia relácii si počas sobotňajšieho večera prišli vyzdvihnúť ceny OTO, ktoré získali od svojich divákov za celoročnú priazeň. Viaceré osobnosti sa počas preberania ceny náznakom alebo priamo vyjadrili k smutným a zároveň búrlivým udalostiam posledných týždňov. Keď si preberala cenu v kategórii moderátorky a absolútneho OTA Adela Vinczeová (37), jej prejav vyzýval, naopak, k ukľudneniu: “Myslím si, že čím menej hnevu budeme v sebe mať, tým viac nadhľadu budeme mať. Takže kultivujme v sebe ten nehnev a skôr nejaké pochopenie, a potom si možno zaslúžime aj lepšie rozdané karty. Tu v tejto krajine,” zneli jej slová.

Týmto prejavom však rozohnila redaktorky denníka SME, ktorým sa jej benevolentný postoj v danej situácii vôbec nepáčil a moderátorke poriadne naložili: “Tragické totiž je, že keby anketu v sobotu moderovala, nedokázala by byť úprimná, ľudská a neobhájila by étos slobody. Tej slobody, vďaka ktorej môže dnes ona existovať nielen vo svojom, ale aj v našom svete, ktorý ju napriek všetkému neprestáva uznávať,” poznamenala Andrejčáková, ktorá Adelinu reč označila za urážku všetkých, ktorí sa pozerajú na rodičov Jána a Martiny.

Ráczová zas v SME preložila Adelin príhovor ako výzvu potláčať emócie: “Inak povedané, dovtedy budete stáť v kúte, milé deti, kým vás ten truc neprejde… a potom bude všetko opäť v poriadku. Ak niekoho otravujú „všelijaké vyhlásenia“ a radšej bude velebiť krásy televarieté, zrejme si ani nedal námahu, aby veci porozumel,” naložila jej so slovami, že ľudia majú v danej kritickej situácii na hnev právo. Tieto ostré slová sa zrejme moderátorke nebudú čítať ľahko.

Zdroj: sme.sk | Foto: Facebook, STV 1