Nedávno sa na verejnosti prevalil konflikt medzi dnes už bývalou redaktorkou TA3 Zuzanou Závodskou a celebritnou lekárkou Alenou Pallovou. Problémom sa totiž stala kritika kozmetiky zo strany dlhoročnej redaktorky. K celej kauze sa najnovšie vyjadrila aj samotná televízia, ktorá učinila pred pár dňami radikálny krok.

Redaktorka televízie TA3 verejne skritizovala vybrané produkty od známej doktorky Aleny Pallovej. Tá okamžite zareagovala a zavolala na Závodskú právnika, pričom Pallová žiadala verejné ospravedlnenie a odstránenie videa. To sa však nestalo a redaktorka dostala v televízií TA3 výpoveď.

Na rozhodnutie vedenia zareagovala aj europoslankyňa Monika Beňová, ktorá iba neveriacky krútila hlavou. Celá kauza bola natoľko medializovaná, že dôvod vyhadzovu musela uviesť aj samotná televízia. ,,Práca v spravodajstve vyžaduje zachovať na verejnosti neutrálny postoj k subjektom, ktoré sa môžu stať predmetom informovania. A to môže byť politická strana, občianske združenie, súkromné firmy a podobne. Moderátor nemôže vedieť, o kom bude v správach informovať. Práve preto moderátor spravodajstva nemôže robiť v akomkoľvek inom médiu, či na verejnosti reklamu, chváliť ani kritizovať,“ uviedla televízia TA3 pre plusku.sk.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Zuzana Zavodska