Pretrvávajúce tropické horúčavy na našom území môžu byť pre niekoho potešením, pre iného utrpením. Našťastie, na Slovensku máme dostatok aquaparkov, kde si to svoje nájde každý. Vďaka prírodnému bohatstvu, ktoré sa ukrýva pod zemou, máme možnosť vychutnať si slnečné dni v rôznych aquaparkoch či termálnych kúpaliskách.

Vybrali sme pre vás päť miest, ktoré sú vyhľadávané nielen domácimi, ale aj zahraničnými návštevníkmi:

Aquapark Tatralandia

Ide o najznámejší, a zároveň aj najväčší aquapark na Slovensku. Nachádza sa na severnom brehu Liptovskej Mary medzi Liptovským Trnovcom a Liptovským Mikulášom. Teplota vody sa pohybuje od 26 do 38˚C. Nátresk ľudí, ktorí túžia po schladení sa, nerobí Tatralandií problém, keďže disponuje 14 bazénmi s morskou, termálnou, ale aj čírou vodou. V areáli sa nachádza aj 26 tobogánov a šmýkačiek od výmyslu sveta.

Thermal park Bešeňová

Obľúbené zariadenie sa nachádza pod Liptovskou Marou a jednou z jej dôležitých výhod je, že má celoročnú prevádzku. Park je zásobovaný geotermálnym vrtom z hĺbky 1987 metrov, ktorého voda má 60,5˚C. Bešeňová je však známa predovšetkým tým, že voda v bazénoch je hnedočervená, keďže obsahuje veľké množstvo minerálnych látok. Tie blahodarne pôsobia na dýchacie a pohybové ústrojenstvo.

Aquathermal Senec

Obľúbený vodný svet ponúka návštevníkom celoročnú teplú vodu v 8 bazénoch, pričom v letnej sezóne je k dispozícií až 11 bazénov. Aj v tomto prípade zásobuje zariadenie geotermálny vrt, ktorého voda má 28 až 38˚C. V Aquatermal areáli sa nachádzajú tobogány, šmykľavky, vodné trysky, protiprúdy, vzduchové gejzíry či vodné dáždniky.

Aquacity Poprad

Aquapark sa nachádza priamo v meste Poprad, pričom sa areál nachádza v tesnej blízkosti Vysokých Tatier. Pri kúpaní v termálnej vode s teplotou od 28 do 38˚C sa môžete kochať výhľadom na jednu z najkrajších kulís na Slovensku. Návštevníci majú možnosť využiť vonkajšie aj vnútorné termálne bazény. No ak by ste chceli zažiť trošku dobrodružstva, máte možnosť využiť relaxačný bazén Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou laserovou show.

Kúpalisko Patince

V prípade, ak pochádzate z juhu Slovenska, termálne kúpalisko Patince je pre vás správna voľba. Nachádza sa totiž iba 15 km od Komárna. Celý areál bol vybudovaný v blízkosti termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 200 metrov, pričom voda má teplotu 27˚C. Okrem širokej škály atrakcií máte možnosť sa v areáli aj ubytovať.

Ak ste stálym návštevníkom niektorého z uvedených aquaparkov alebo máte dobré skúsenosti s iným zariadením, podeľte sa s nami o svoj názor. Určite sa mnoho čitateľov zaoberá otázkou, kde strávia posledné slnečné dni a vaše hodnotenie im môže pomôcť v rozhodovaní.

Zdroj: Facebook  |  Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.