Igor Matovič zverejnil po tom, ako sa mnohé politické aj šoubizové tváre zastali LGBTI komunity po nedávnej tragédii, nevšedný status. Ten vyvolal rozhorčené reakcie verejnosti. Medzi kritikmi sa objavil aj známy slovenský fotograf, ktorý poslal ministrovi poriadne drsný odkaz.

Tragédia na Zámockej ulici v Bratislave, pri ktorej vyhasli dva mladé ľudské životy, zasiahla celé Slovensko. LGBTI komunitu sa rozhodli podporiť ako politické, tak aj šoubizové tváre. Moderátor TA3 Rastislav Iliev dokonca vyšiel priamo pred kamerami s odhalením svojej orientácie.

Krátko na to zverejnil na sociálnej sieti status minister financií Igor Matovič, ktorý okrem priznania, že je hetero, vyzval k výchove detí v úcte k ideálom a s primeraným kompasom. Na jeho slová zareagovala drsne poslankyňa SaS Vladimíra Marcinková, ktorá je zas presvedčená, že by mali mať ľudia s akýmikoľvek danosťami právo na spokojný a bezpečný život.

Ešte viac si však nedával servítku pred ústa známy slovenský módny fotograf Lukáš Kimlička, ktorý sa pravidelne objavoval aj v porote jojkárskych Nákupných maniačok. Na Instagrame pridal k Matovičovmu statusu poriadne ostré slová s vulgarizmom: „Nič si nepochopil, ty primitívny ko*ot.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: IG/lukaskimlicka, FB/Igor Matovic, Televízia JOJ