Chladnokrvná vražda Matúša a Juraja na Zámockej ulici v Bratislave otriasla celým Slovenskom, pričom LGBTi komunite vyjadrilo podporu množstvo verejne známych osobností vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej. Najnovšie svojim krokom prekvapil divákov televízie TA3 aj moderátor, ktorý sa rozhodol vyjsť s pravdou na povrch priamo pred kamerami!

Juraj Krajčík († 19), ktorý bol študentom gymnázia pre nadané deti na Slovensku, zaútočil v stredu po 19. hodine na nevinných ľudí strelnou zbraňou pred barom Tepláreň. Kým Matúš a Juraj prišli pri tragédii o život, čašníčka bola so zraneniami prevezená do nemocnice. Úkladná vražda, ktorú má na svedomí syn kandidáta za stranu Vlasť, okamžite zmobilizovala nielen viaceré známe osobnosti, ale aj politikov, ktorí čin voči LGBTI komunite zásadne odsúdili.

V dôsledku udalosti z predchádzajúcich dní ako prvý nabral odvahu moderátor TA3 V politike Rastislav Iliev, ktorý priamo pred kamerami prelomil mlčanie. Najskôr vyzval politikov, aby sa prestali skrývať za prázdne gestá na Facebooku a začali sa okrem iného zaoberať aj tým, ako budú trestať tých, ktorí v online priestore legitimujú brutálnu vraždu a komunite sa denno-denne vyhrážajú smrťou.

„V sobotu bol svetový deň coming outu a ako už povedal tento týždeň majiteľ Teplárne Roman Samotný, musíme prestať mlčať a musíme dať o sebe vedieť, pretože zlo sa rozpína a LGBTi+ komunita nikdy nepotrebovala takú verejnú podporu ako teraz, čiže sa k nej hrdo hlásim a vyzývam k tomu aj kolegov novinárov, hercov, ale aj politikov, nie je ich málo v parlamente,“ prekvapil svojou otvorenosťou moderátor.

Zároveň si však neodpustil odkaz pre hejterov, ktorí by mu mohli posielať nenávistné komentáre či hejty: „Choďte radšej za vašimi deťmi, možno ste ich za celý týždeň niektorí z vás ani nevideli, opýtajte sa ich, ako sa im darí, ako sa majú, objímte ich a opýtajte sa ich, čo ich trápi napríklad. Možno ich už nemusíte nikdy vidieť,“ odkázal.

Na otázku moderátora, či nie je čas, aby situácii svojou otvorenosťou prispeli aj poslanci, odpovedala Jana Bittó Cigániková. „Nechajme to na nich, ale pomohlo by to určite. Ja od nich viem, že sa boja. Boja sa o svoje rodiny a vlny nenávisti. Ale áno, určite by to malo zmysel,“ uviedla, pričom súhlas s jej odpoveďou vyjadril aj György Gyimesi.

„Nezaujíma ma, akú sexuálnu orientáciu má akýkoľvek môj kolega alebo verejný činiteľ. Je to vecou každého človeka. Ja by som to neurobil. Treba rešpektovať tých, ktorí to nemaju potrebu prezentovať a chápem ten strach, v tom súhlasím s kolegyňou Bittó Cigánikovou,“ uzavrel tretí hosť Erik Tomáš.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3 | Foto: FB/Rasto Iliev | Video: FB/Zomri