Sociálnou sieťou sa začala šíriť verejná prosba zo strany 39-ročného muža, ktorý urýchlene potrebuje vzácnu krvnú skupinu. Stal sa tak jedným z pacientov, ktorí musia zúfalo čakať na dobrosrdečných ľudí ochotných mu pomôcť. Jeho zdravotný stav sa však zhoršuje a čas hrá v tomto momente veľkú rolu.

Vážny zdravotný stav donútil Števa, aby oslovil všetkých Slovákov s prosbou o pomoc. ,,Volám sa Štefan Czibulka, mám 39 rokov. Momentálne ležím v nemocnici. Potrebujem krvnú skupinu 0 pozitív. Môj zdravotný stav je, žiaľ, kritický, ale strašne rád by som sa vrátil k svojej žene a trom deťom. Pokiaľ viete pomôcť, tak práve teraz to potrebujem. Veľmi pekne Vám ďakujem, zachraňujete to najdrahšie, čo mám. Môj život,“ napísal na sociálnej sieti.

V prípade, že máte vhodnú krvnú skupinu a ste ochotní darovať vzácnu tekutinu, môžete tak urobiť v Transfúznych staniciach v Nových Zámkoch, Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach, Žiline a Bratislave. Odbery prebiehajú iba v pracovné dni od 7.00 hod. do 14 hod. Darovať môžete aj inú krvnú skupinu, tá bude následne zamenená zo zásob a bude určená práve trojnásobnému otcovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Údaje potrebné k darovaniu na meno:

  • Štefan Czibulka
  • Krv Sk. O+
  • 18.1.1980
  • ÁRO, Národný ústav srdcovo cievnych chorôb Bratislava Kramáre

Zdroj: Facebook/HAKA-Hľa sa auto krádeže automobilov  |  Foto: Facebook/HAKA-Hľa sa auto krádeže automobilov, Pixabay