Titanic počas svojej prvej aj poslednej plavby
Titanic počas svojej prvej aj poslednej plavby

Legendárny Titanic poznajú mnohí hlavne vďaka výbornému filmovému stvárneniu, ktoré videl snáď každý. Málokto sa pri tomto filme udržal, aby nevypustil slzu, keď videl, koľko nevinných ľudí prišlo o život v Atlantickom oceáne. 

Titanic bol luxusný zaoceánsky parník triedy Olympic, ktorý patril  spoločnosti White Star Line.  Jeho úloha spočívala v prevoze cestujúcich a pošty medzi Európou a Severnou Amerikou. Kapacita lode dovoľovala nalodenie 2 453 až 2 603 cestujúcich. O spokojnosť a pohodlie cestujúcich sa staralo až  885 až 899 členov posádky.

 

Nepotopiteľná loď však stroskotala už počas svojej prvej plavby v noci zo 14. na 15. apríla roku 1912.  Pri tejto nešťastnej udalosti zahynulo okolo 1 500 cestujúcich a členov posádky. Titanic vyplával na svoju prvú aj poslednú plavbu 10. apríla 1912. Loď smerovala z anglického Southamptonu cez francúzsky Cherbourg a írsky Queenstown do amerického New Yorku s 2 201 ľuďmi na palube. K obrovskej  tragédii došlo 14. apríla 1912 o 23:40 hod., kedy  Titanic narazil do ľadovca. Po necelých troch hodinách, nad ránom 15. apríla o 02:20 hod., klesol ku dnu. Príčinou potopenia vtedy najväčšieho parníka na svete  bol nedostatok záchranných člnov, zlá organizácia záchranných prác na palube a súhra ďalších okolností.

Foto: Facebook, sociallocker