Legendárny Titanic poznajú mnohí hlavne vďaka výbornému filmovému stvárneniu, ktoré videl snáď každý. Málokto sa pri tomto filme udržal, aby nevypustil slzu, keď videl, koľko nevinných ľudí prišlo o život v Atlantickom oceáne. 

[sociallocker]Titanic bol luxusný zaoceánsky parník triedy Olympic, ktorý patril  spoločnosti White Star Line.  Jeho úloha spočívala v prevoze cestujúcich a pošty medzi Európou a Severnou Amerikou. Kapacita lode dovoľovala nalodenie 2 453 až 2 603 cestujúcich. O spokojnosť a pohodlie cestujúcich sa staralo až  885 až 899 členov posádky.

 

Nepotopiteľná loď však stroskotala už počas svojej prvej plavby v noci zo 14. na 15. apríla roku 1912.  Pri tejto nešťastnej udalosti zahynulo okolo 1 500 cestujúcich a členov posádky. Titanic vyplával na svoju prvú aj poslednú plavbu 10. apríla 1912. Loď smerovala z anglického Southamptonu cez francúzsky Cherbourg a írsky Queenstown do amerického New Yorku s 2 201 ľuďmi na palube. K obrovskej  tragédii došlo 14. apríla 1912 o 23:40 hod., kedy  Titanic narazil do ľadovca. Po necelých troch hodinách, nad ránom 15. apríla o 02:20 hod., klesol ku dnu. Príčinou potopenia vtedy najväčšieho parníka na svete  bol nedostatok záchranných člnov, zlá organizácia záchranných prác na palube a súhra ďalších okolností.

Foto: Facebook, sociallocker [/sociallocker]