V nedeľu 4. septembra 2016 o 18.00 h, nastúpia slovenskí reprezentanti na úvodný kvalifikačný duel o postup na MS 2018, ktoré sa budú konať v Rusku. V Trnave nás čaká hneď na úvod papierovo najsilnejší súper.

[sociallocker]Angličania totižto pravidelne hrajú záverečné turnaje, veď napríklad od roku 2000 sa jediný raz stalo, aby sa Anglicko nekvalifikovalo na nejaký šampionát. Na tom poslednom, na tohtoročnom EURE stroskotali rovnako ako my v osemfinále. My s Nemcami, oni s Islandom!

Slovensko však nastúpi bez dvoch výrazných postáv. Jánovi Kozákovi nie je k dispozícií krídelník Vladimír Weiss a po novom ani kľúčový záložník Juraj Kucka. Na poslednú chvíľu vypadol pre zranenie i Jakub Holúbek, Miroslava Stocha odmietol tréner nominovať. Nahradiť týchto hráčov v zostave však nebude jednoduché. Šancu v základe tak môže dostať Ondrej Duda, Ján Greguš či Dušan Švento. Z kabíny však negativizmus nesrší:,,Každý je poraziteľný a kvalita sa v našom tíme nachádza. Netreba sa báť, nemáme čo stratiť! Je začiatok sezóny a to je šanca pre nás.”

To Angličania problém so zostavou nemajú. Päťčlenný val z Tottenhamu, hviezdy Liverpoolu či Manchestru United sú pripravené. Otázkou je skôr, kto ostane sedieť na lavičke.

Predpokladané zostavy:

Slovensko – Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Pečovský (Greguš), Gyömbér – Mak, Hamšík, Duda (Švento) – Ďuriš
Anglicko – Hart – Walker, Cahill, Stones, Rose – Dier, Henderson – Alli (Lallana), Rooney, Sterling – Kane (Vardy)

Názor redaktora: Oslabení Slováci zrejme ofenzívne predstavenie nepredvedú, mnohí majú ešte v pamäti ten “betón”, ktorí sme predviedli proti Anglicku na EURE. Vtedy nám gól nestrelil, dnes to môže byť však iné. Naši taktiež nebudú hrať tak defenzívne ako vtedy, keď nám išlo “o všetko”. Favoritom je Anglicko, ktoré v kvalifikáciách pravidelne predvádza fantastické výkony. Preto zrejme nevyhráme, no bod by bol dobrým odrazovým mostíkom. A ten v našich silách je. Nejakú prestrelku sa očakávať nedá, jeden-dva góly budú realita, maximálne tri. Jedine, že by sa rozpadla naša obrana, čo nepredpokladám.

Tip (1-X-2): 15% – 40% – 45%

[poll id=”34″]

Foto: YouTube
[/sociallocker]