Pozrite si reálne zábery z nedávnej krádeže jedného z najluxusnejších klenotníctiev na Slovensku, ktoré sú akoby vystrihnuté z nejakého akčného filmu. Presne takúto lúpež nedávno zažila Bratislava. Páchatelia su stále na úteku!

Zlodeji sa na túto lúpež veľmi dobre pripravili a už na prvý pohľad je vidieť, že všetko mali dokonalo premyslené a načasované! Začiatok tejto akcie naplánovali na skoré ranné hodiny, keď sa  v centre Bratislavy pohybujú zväčša len zásobovacie autá a svojim motorovým vozidlom sa dostali i tam kde sa to bežne nedá.

Ešte pred začiatkom lúpežnej výpravy si poistili prístupovú cestu tým, že na cyklotrase pred Rybným námestím karbobrúskou odpílili stĺpik. Potom si to autom namierili rovno do luxusného klenotníctva na Panskej ulici v Bratislave. Po náraze auta poškodili vchodové dvere, cez ktoré podliezli a následne si už len vyzdvihli svoj lup, ktorý tvorili predovšetkým luxusné hodinky. Po pár minútach po nich nebola ani stopa. Lúpežníci odcudzili klenoty v hodnote viac ako 888 000 €. Polícia ihneď začala pátranie, no zatiaľ bez úspechu!

Páchatelia sa pohybovali na aute BMW 530d, tmavo šedej farby s evidenčným číslom  BL107LN, ktoré ukradli z jedného bratislavského bazáru iba deň pred zásahom v klenotníctve. Po krádeži došlo k rozbitiu zadného svetla.

Ak by ste spoznali nejakého páchateľa z tohto kamerového záznamu, neváhajte sa obrátiť na príslušníkov polície alebo na telefonnom čísle 158. Je dosť možné, že sa medzi zločincami môžu nachádzať aj cudzinci ( Balkan a rusky hovoriace krajiny).

Opis páchateľov:

Páchateľ č. 1 – stredná postava, modré rifle, modrá bunda, tmavomodré tenisky s bielymi pásmi, pásikavý spodok svetra, modrá kukla s výrezmi na oči, taška modro-biela prúžková, žlté pracovné rukavice,

Páchateľ č. 2 – stredná postava, modré rifle, šuštiaková páperová bunda s kapucňou modrá, bledomodré tenisky, kukla s výrezom na oči a ústa, taška s nápisov Floraself, žlté pracovné rukavice,

Páchateľ č. 3 – stredná postava, modré rifle s čiernym opaskom, čierna páperová bunda kosoštvorcová s kapucňou čierna, oranžové tričko, tmavomodré tenisky s bielou podrážkou, kukla s výrezom na oči, taška modro-biela prúžková, žlté pracovné rukavice,

Páchateľ č. 4 – zavalitejšia postava, tepláková súprava s kapucňou modrá, čierne tenisky s bielym pásom vzadu, čierna kukla s veľkým otvorom, pri pohybe mu je vidieť do tváre, taška modro-biela prúžková, žlté pracovné rukavice.

ZDROJ, FOTO,VIDEO: Facebook- Polícia Slovenskej republiky