27-ročný najúspešnejší slovenský cyklista a držiteľ Krištáľového krídla v kategórii Šport, Peter Sagan, za svoje úspechy nepochybne vďačí svojim veľkým schopnostiam. To, čo je však ich základom, si uvedomuje aj jeho vlastný otec!

Kresťansky založený Ľubomír Sagan svojho syna pred pretekmi vždy požehnáva krížikom na čelo. Niekto povie rituál, talizman alebo divadlo, avšak pre rodinu Saganovcov má otcovské požehnanie evidentne svoj veľký význam. Peter začínal s cyklistikou ako 7-ročný spolu so svojim starším bratom Jurajom vo svojom rodnom meste u žilinských saleziánov, ktorí sa pomocou rôznych, predovšetkým športových aktivít, snažia výchovne pôsobiť a napomôcť rozvoju detí a mládeže.

Žijúca legenda svetovej cyklistiky i športu priznáva, že jeho športové podmienky na začiatku boli viac ako skromné. Jeho otec sa v minulosti pre internetový portál Zaostri.sk vyjadril: „Každý deň dám Peťovi pri štarte etapy požehnanie, nech sa mu darí, nech má sily a je zdravý”. Požehnanie, ktorému Peter verí, je opakom prekliatia a zvolávaním Božej pomoci. My mu spolu s jeho najbližšími prajeme veľa športových úspechov v reprezentácii našej krajiny!

https://twitter.com/karenrake/status/732612751982399488

Zdroj: zaostri.sk | Foto: twitter, facebook