Obchodný reťazec LIDL denne navštevujú tisícky Slovákov, no správa na sociálnej sieti možno zmení názor mnohých nakupujúcich. Aj napriek tomu, že politici neustále tvrdila, že ekonomika neustále rastie, ceny tovarov hovoria o niečom úplne inom.

Na facebookovej stránke mesta Trebišov bol zverejnený plagát, kde sa porovnáva cena rovnakého výrobku zo Slovenska a Nemecka. Išlo o búracie kladivo ,,Parkside Hammer x1300“. Na slovenskom akciovom letáku je tovar ponúkaný za 99,99 eur, zatiaľ čo v nemeckom letáku je suma o 30 eur nižšia, konkrétne 69,99 eur!

Toto porovnanie Slovákov poriadne nahnevalo, keďže upozornili na fakt, že v Nemecku sú dokonca platy trikrát vyššie v porovnaní s nami. Aj napriek tomu však nemecký reťazec LIDL ponúka tovar o 43 % nižšiu sumu. ,,Ľudia z LIDLu nás majú za debilov. Tak prečo im dávať naše peniaze?“ pýtajú sa zákazníci pod príspevkom.

Ohľadom predmetného oslovil portál ManMagazin.sk samotnú spoločnosť, odkiaľ dostal nasledovnú odpoveď: “Stanovovanie predajnej ceny je podmienené niekoľkými atribútmi, ako sú napríklad: nákupné podmienky, situácia na trhu a podobne. Snažíme sa, aby sme nášmu zákazníkovi sprostredkovali najlepší tovar za najlepšie ceny.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Trebišov-Občianska stránka mesta  |  Foto: Facebook/Lidl Slovensko, Trebišov-Občianska stránka mesta