Očkovanie na Slovensku podporujú vláda a odborníci rôznymi kampaňami a zapájajú sa do nich aj celebrity z televíznych obrazoviek. Ku kolektívnej imunite 60 % obyvateľstva naďalej chýba viac ako 1 200 000 zaočkovaných ľudí a vláda sa ich bude najnovšie snažiť motivovať finančným ohodnotením!

Návrh predstavil Igor Matovič v posledný júnový deň a v zrýchlenom legislatívnom konaní bol schválený 2. júla. Finančná podpora v celkovej výške do 2 miliónov eur týždenne bude vyplácaná formou lotérie sprostredkovanej Tiposom alebo Ministerstvom zdravotníctva.

„Zodpovednosť káže, aby sme urobili aj nemožné pre to, aby tí ľudia, ktorí pripúšťajú možnosť očkovať sa, aby sa zaočkovali,“ hovorí minister financií. Sprostredkovateľský úver bude vyplácaný jednotlivcovi vo výške v závislosti od veku prijímateľa vakcíny, pričom najvyššia suma 90 € bude vyplatená za očkovanie človeka nad 60 rokov.

„Bodaj by sme na očkovací bonus či sprostredkovateľský bonus minuli zo štátnej kasy čo najviac peňazí. Lebo to bude znamenať, že sa nám podarilo týmto zabezpečiť čo najviac nových ľudí, ktorí sa zaočkovali a tým pádom väčšiu bezpečnosť pre nás všetkých,“ povedal Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Foto: pixabay.com, FB/Igor Matovic