Kým kedysi rodičia svojim deťom vštepovali, že ľudia by si mali pomáhať a ctiť si starších, dnešná generácia vyrastá absolútne odlišným spôsobom ako tie minulé. Práve o tom sa presvedčila i istá Slovenka, ktorej bolo po ceste vlakom doslova do plaču.

Ako prinútiť mladých či dospelých, aby si začali všímať aj ľudí okolo seba? Aj na túto otázku hľadá odpoveď tehotná Slovenka, ktorá v siedmom mesiaci tehotenstva cestovala vlakom. Kým kedysi ľudia v dopravných prostriedkoch automaticky púšťali sadnúť si starších či tehotné ženy bez jediného upozornenia, dnes je svet zrejme otočený hore nohami.

“Som tehotná v 7. mesiaci. Brucho mám ako balón, hormóny vo mne pracujú, občas mám pocit, že vôbec neovládam svoje telo a ani emócie,” začala príspevok Slovenka. Ako následne dodala, jej telo momentálne ovládajú hormóny a aj keď sa graviditou absolútne zmenilo, jediné, po čom túži, nie je súcit, ale mať svoje dieťatko už v rukách.

Čo sa vlastne stalo?!

“Dnes ráno som musela cestovať vlakom. Vražedná kombinácia. Hrôza. Vonku horúco a predstava našej dedinskej lokálky bez klimatizácie ma naozaj desila. Keď som nastúpila do preplneného vlaku, prišlo mi zle. Miesto na sedenie nebolo. Ponúkol mi ho náš starý sused, čo som zo slušnosti odmietla. Požiadala som mladého chlapca, či by nevstal. Otočil sa na mňa, že nie. Čooo? Vyletelo zo mňa. Nato sa na mňa otočila jeho matka, že v takomto stupni tehotenstva nemám čo cestovať. Pripadala som si ako v zlom sne. Začala som na nich kričať a potom som sa rozplakala. Prišlo mi to ľúto. Všetko,” šokuje prístupom spolucestujúcich zdrvená a rozčarovaná žena.

“Kam táto spoločnosť smeruje? To naozaj sme takí sebci? To naozaj takto vychovávame svoje deti? Keď som bola malá, mama s ocinom ma učili, že tehotné ženy a starší ľudia majú prednosť, že im mám vždy prepustiť miesto. Keď som bola malá, tak ma učili, že učiteľ má pravdu a mám si ho vážiť. Učili ma, že si mám vážiť každého človeka, predavačku v obchode, smetiara, či upratovačku v nemocnici. Bojím sa, že dnes vychovávame generáciu sebcov. Spamätajme sa kým je čas. Jedno viem, ja svoje dieťa budem vychovávať ako moji rodičia mňa. Asi to bude mať v tomto svete ťažšie, ale každý musí začať od seba,” dodáva, pričom sa jej v komentároch zastali desiatky ľudí.

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom