Alena Zsuzsová, ktorá je stále obvinená aj z objednávky vraždy mladého novinára a jeho snúbenice, si v stredu vypočula verdikt Najvyššieho súdu. Za objednávku vraždy primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka skončí za mrežami na poriadne dlhú dobu.

Alena Zsuzsová si na stredajšom súde vypočula verdikt sudkyne Najvyššieho súdu vo veci objednávky vraždy hurbanovského primátora Lászlóa Basternáka, ktorý kandidoval na svoj post vo voľbách v roku 2010. Krátko pred voľbami ho však zastrelili. Kočnerova kamarátka podľa informácií DenníkaN dostala trest za mrežami vo výške 21 rokov.

Rovnaký trest si odpyká aj Roman Ostružlík, ktorý sa chcel po voľbách rovnako stať primátorom, a aj Vladimír Mosnár, ktorého si Zsuzsová na vraždu najala. Keďže sa Mosnárovi zákazku vybaviť nepodarilo, poveril zastrelením Kaluza, pričom ten bol vtedy súčasťou skupiny sýkorovcov a je už niekoľko rokov v base.

Tým sa potvrdil verdikt Špecializovaného trestného súdu. Senátu predsedala sudkyňa Jana Serbová. Ide o právoplatný rozsudok a aktuálne budú súdy upozornené, že už nemusia rozhodovať o jej žiadosti o prepustenie z väzby. Zsuzsová bude dnes premiestnená z väzby do výkonu trestu. Navyše, odsúdenú čaká aj ďalší súd vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/DenníkN, Televízia Markíza, Sme