Pred pár dňami bol zverejnený zoznam najbohatších ľudí sveta, ktorý každoročne zostavuje americký ekonomický časopis Forbes. Minulý rok vzrástol počet miliardárov o 660, čo je doteraz najvyššie číslo v uvedenom rebríčku. V štatistike dokonca zahviezdili aj dvaja Slováci!

V rebríčku najbohatších ľudí sveta sa za minulý rok nachádza 2 755 ľudí, pričom za 34 rokov zostavovania zoznamu ide o najvyšší počet. Znamená to, že vlani sa v priemere každých 13 hodín zrodil nový miliardár. Najviac boháčov sa nachádza v USA v počte 724, no tesne za Amerikou je Čína s 698 mimoriadne finančne zabezpečenými ľudmi.

Absolútnou jednotkou sa stal šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, ktorý disponuje majetkom a finančnými prostriedkami v hodnote 149 mld. eur. Druhou najbohatšou osobnosťou je riaditeľ Tesly a majiteľ SpaceX, ktorý pôsobí v aerokozmickom priemysle. Je ním Elon Musk, ktorý si zarobil 127 mld. eur. Na treťom mieste sa umiestnil Francúz Bernard Arnault, ktorý je výkonným riaditeľom spoločností Louis Vuitton a Moët Hennessy predávajúce luxusný tovar. Jeho majetok bol vyčíslený na 126 mld. eur.

V rebríčku sa nachádzajú aj dvaja Slováci. Jedným z nich je Ivan Chrenko, ktorý vedie spoločnosť HB Reavis, pričom disponuje majetkom v hodnote 1,4 miliardy eur. Druhým našincom, ktorého prázdna peňaženka rozhodne nemusí trápiť, je Jaroslav Haščák. Je všeobecne známe že je jedným z partnerov finančnej skupiny PENTA, pričom jeho majetok je odhadovaný na jednu miliardu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: forbes.com  |  Foto: FB/Ivan Chrenko, Jaroslav Haščák, Pixabay