Stávkové kancelárie, bežný divák, vedenie Slovana i jeho hráči – títo všetci sa pred dvojzápasom 2. predkola Európskej ligy pasovali za favorita. Lotyšská FK Jelgava mala byť nielenže prijateľný, ale dokonca ľahko zdolateľný súper. Mala…

[sociallocker]Samotný tréner Jelgavy sa pred úvodným zápasom vyjadril, že už postup do 2. predkola je pre jeho tým úspechom. O postupe cez slovenského vicemajstra sa hovorilo veľmi potichu a skromne. Po úvodnom zápase, keď v komornej atmosfére na Pasienkoch uhral štvrtý tým uplynulej sezóny lotyšskej ligy nádejnú remízu 0:0, šance outsidera stúpli. Napriek tomu stačila Slovanu na postup aj remíza, v prípade druhej bezgólovej remízy by sa predlžovalo.

V odvete chcel Slovan predviesť lepší výkon ako doma, najmä streliť minimálne jeden, ideálne aj viac gólov. Realita? Na zaplakanie. Pre odporcov tohto klubu dôvod na smiech.

Slovan dostal na pôde Jelgavy, priemerného lotyšského tímu, výprask 3:0, prehral aj na strely na bránu a dostal päť žltých kariet. Skrátka hanba. Tím zložený zo štyroch Slovákov a až siedmych cudzincov absolútne zlyhal. Takto sa o dobré meno, peniaze a koeficient pre slovenský futbal nehrá.

Slovan sa tak môže naplno venovať domácej lige.

Foto: Facebook[/sociallocker]