Oliver Andrásy (63) sa opäť raz nezaprel a vyjadril sa k súčasnej neľahkej situácií Slovákov, z ktorých sa mnohí sťažujú na nedostatok financií či príjmov. Zabávač im odkázal, že mali myslieť na zadné vrátka skôr a odporúča, aby si odkladali 2/3 zo zárobkov.

Scenárista a zabávač Oliver Andrásy sa už na začiatku pandémie začal ostro vyjadrovať na sociálnej sieti k noseniu rúšok, no aj ďalším spoločenským témam. Zastal sa i Maroša Kramára, ktorému pred pár dňami zomrel otec, a v prípade záberov, z ktorých bol ostro kritizovaný verejnosťou ohľadom incidentu s maskérkou, sa Andrásy jednoznačne postavil na stranu herca.

Najnovšie sa rozhodol zareagovať pravdepodobne na slová mnohých umelcov, ale aj Slovákov, ktorí sa sťažujú, že kvôli koronakríze nemajú z čoho žiť. Niekdajšia tvár Aj múdry schybí si totiž myslí, že ľudia sa majú na horšie časy vždy vopred pripraviť. On sám pre Plusku vyzradil, že žije už dva roky bez aktívnych príjmov, a dokonca ani neprenajíma byt, ktorý vlastní v centre Bratislavy. “Žijem z úspor, ale našťastie mi to zatiaľ stačí,” pochválil sa. “Je to preto, lebo som vždy myslel na zadné dvierka. Každému to radím, že keď sa mu darí, aby myslel na obdobie, keď sa mu nebude dariť, resp., keď tie príjmy budú menšie, nech neminie všetko, čo zarobí, ale nech si dve tretiny odloží,” prekvapuje.

Obul sa aj do ľudí, ktorí teraz živoria napriek tomu, že kedysi mali veľké zárobky: “Celkom tomu nerozumiem, keď niekto dlhé roky zarába relatívne slušne a potom, keď pol roka nemá príjem, tak nemá z čoho žiť. Som celoživotný ako keby pravičiar a moja filozofia bola vždy taká, nikdy neminúť viac ako tretinu toho, čo som zarobil,” dodáva s tým, že sa mu takéto zmýšľanie oplatilo. Na sociálnej sieti sa doňho ale obuli obyčajní Slováci, ktorí nemajú možnosť odložiť si 2/3 príjmov: “Strašne je arogantný ten človek..,” napísala istá Zuzana a otázku zabávačovi položila napokon aj Vierka: “Ak niekto zarobí 500 eur, môže odložit 340?” zamýšľa sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Oliver Andrasy, Plus JEDEN DEŇ