Hrozby Roberta Fica a Petra Pellegriniho sa naplnili, keďže pred pár dňami bolo do Prezidentského paláca doručených takmer 600-tisíc podpisov. Teraz je na rade prezidentka, ktorá musí po kontrole petičných hárkov zaujať jasné stanovisko. Mária Kolíková sa však už teraz netají názorom, že s referendom o predčasných voľbách absolútne nesúhlasí.

Zuzana Čaputová môže čoskoro skutočne vyhlásiť referendum o predčasných voľbách, a to do 30 dní od prijatia petičných hárkov. Druhou možnosťou je obrátenie sa na Ústavný súd, ktorý musí rozhodnúť do dvoch mesiacov. Momentálne tak nie je jasné, aké dlhé bude mať trvanie novej Hegerovej vlády.

K referendu o predčasných voľbách sa najnovšie vyjadrila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá je presvedčená, že je v rozpore s princípmi právneho štátu. ,,Ak by sme pripustili, že je toto dobrá cesta, tak je to skôr cesta k spochybňovaniu výsledkov volieb,“ vyhlásila členka strany Za ľudí.

Jej vyjadrenia však poriadne nahnevali bývalú šéfku strany SaS Annu Belousovovú. Podľa jej slov nemá ,,právny štát“, ako ho vníma Kolíková, nič spoločné s demokraciou. ,,…v jej ,,právnom štáte“ sú občania štyri roky rukojemníkmi hŕstky poslancov… Po roku vlády tzv. prozápadných demokratov smerujeme k totalite! Samé zákazy, príkazy, tresty, hrozby, urážky. Rozhodovanie doslova o nás, bez nás,“ napísala na sociálnej sieti.

Nahnevaná exposlankyňa sa následne rozhodla poslať odkaz aj samotnej šéfke rezortu spravodlivosti. ,,No vážená pani Kolíková a spol., právny štát je v prvom rade taký štát, v ktorom sa nekradne, v ktorom sa neprihrávajú miliónové dotácie vlastnej rodine, v ktorom sa neprešustrujú miliardy eur na kšefty, v ktorom vláda nenechá zomrieť bez pomoci 10-tisíc občanov, v ktorom sa nepredlžuje núdzový stav bez zjavných príčin stále dokola, a hlavne v ktorom sa neožobračuje vlastný národ! Štát, v ktorom občan môže raz za štyri roky voliť a potom má držať hubu, nie je ani právny, ani demokratický,“ dodala s hnevom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Anna Belousovová  |  Foto: FB/Za ľudí, Extra Plus, YT/NAS TV (Národ a Spravodlivosť), TV Markíza