Hoci nepatrí máj k tým najslnečnejším, Slovákov má už o pár týždňov prekvapiť horúce leto 2019. Meteorológovia predpovedajú vysoké teploty a horúčavy, ktoré budú sužovať celú Európu. Vieme, kedy bude najteplejšie na Slovensku!

Slováci sa momentálne trápia s daždivým počasím s minimom slnka, keďže máj zatiaľ s teplejšími dňami šetrí. Už čoskoro však zavíta na naše územie leto, ktoré všetko zmení. Horúce počasie a vysoké teploty dosiahnu také hodnoty, že celú Európu zachváti doslova peklo.

Meteorológovia z AccuWeather už dnes predpovedajú, že stredná a západná Európa sa musí pripraviť na suché a horúce dni, s ktorými bude spojené riziko požiarov. Horúci vzduch sa už počas júna postupne presunie z Portugalska a Španielska na severovýchod Poľska či Maďarska. Balkán zachvátia dokonca ničivé búrky, tornáda a povodne, no zrážky budú chýbať vo väčšine Európy, a to sa odrazí aj na poľnohospodárstve.

Teploty nad 38° C zavítajú na Slovensko, do Maďarska aj Poľska v júli až začiatkom augusta a môžu sa vyšplhať až na štyridsiatky. Takéto vysoké a dlhotrvajúce teploty budú ale sužovať najmä Španielsko a Portugalsko, kde bude hroziť najväčšie riziko požiarov.

Európu zachvátia v lete horúčavy

Zdroj: accuweather.com │ Foto: Pixabay, accuweather.com