Očkovanie detí na Slovensku stále vyvoláva vlnu kritiky a negatívnych reakcií aj zo strany odborníkov. Ministerstvo zdravotníctva aj napriek tomu spustilo registráciu pre deti už od piatich rokov. Takto to bude fungovať!

22. decembra bola spustená registrácia na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre deti od päť do jedenástich rokov, pričom tie sa budú očkovať iba vakcínou Pfizer/BioNTech. Má ísť totiž o typ vakcíny, ktorý je špeciálne schválený pre túto vekovú kategóriu.

Dieťaťu sa pichne tretinová dávka oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka. Vakcinácia prebehne vo vybraných očkovacích centrách v každom kraji Slovenska. V budúcnosti má byť dostupné očkovanie aj v ambulancií všeobecných lekárov pre deti a dorast. ,,Na očkovaní sa vyžaduje prítomnosť zákonného zástupcu alebo predloženie overeného splnomocnenia,“ upozorňuje rezort zdravotníctva.

Prvé termíny by mali byť pridelené začiatkom roka 2022. ,,O očkovanie detí môžu požiadať rodičia alebo zákonní zástupcovia na stránke korona.gov.sk. Následne im Národné centrum zdravotníckych informácií pošle SMS správu a e-mail o pridelenom termíne a mieste vakcinácie,“ vysvetlilo ministerstvo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: health.gov.sk  |  Foto: Pixabay, YT/HNtelevízia, FB/MZ SR