Zákony schválnosti fungujú všade a inak tomu nie je ani v prípade mestskej autobusovej dopravy. Nikdy neviete, kedy vás na vašej trase skontroluje revízor. Ak nejakým nedopatrením nemáte lístok, môžete si spôsobiť množstvo nepríjemností.

O tom sa presvedčila aj moderátorka Europy 2 Katka “Becca” Balážiová, keď išla do práce. Podľa jej slov si nebola istá, či má platnú električenku. Kúpila si teda preistotu SMS lístok a nastúpila do trolejbusu. Ešte pred príchodom trolejbusu si všimla, že na zastávke stoja asi traja revízori.

Jej podozrenie sa potvrdilo v momente, keď nastúpila. Jednému z revízorov podala električenku v nádeji, že je ešte platná. Na jej prekvapenie ešte bola. Tak mala jeden lístok v podobe SMS navyše, v prípade, že bude niekto potrebovať.

Zhodou náhod videla, ako sa vpredu revízori dohadujú s chlapcom, ktorý očividne lístok nemal. Neváhala a utekala k nim so slovami: “Čaute páni, ja mám riešenie na túto nepríjemnú situáciu. Pozrite sa, ja mám lístok pre tohto chalana.”

Revízori ju následne odbili tým, že takto to nefunguje. Iba v prípade, ak by sa poznali. Na to Becca odvetila, bez toho, aby poznala chalanove pravé meno, že ho všetci volajú “Cuco”. Chlapec ju v tom nenechal a vravel, že je to tak.

Becca to celé obhajovala tým, že chalan nemá lístok, ona preňho ten lístok má a všetko je v poriadku. “Tento štát neprišiel ani o korunu, ani dopravný podnik neprišiel ani o korunu, pretože všetci v tom autobuse mali v podstate kúpený lístok. Ja sa pýtam, prečo niekto, kto je revízor, nemôže byť aspoň kúsok človek.” Vyzerá to tak, že nijaké dohady nepomohli a Becca o tom, po celom incidente, nakrútila video.

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook