Na uniknutej nahrávke z chaty hovorí Fico o tom, že mu ukradli 50-tisíc eur. Poslankyňa Nicholsonová sa v tejto veci rozhodla podať trestné oznámenie. Na odľahlom mieste padli aj nečakané slová o Lučanskom. Okrem toho bol šéf Smeru informovaný aj o tom, že Kočner bol nahnevaný a takmer začal vypovedať.

Pavol Gašpar, advokát a syn obvineného Tibora Gašpara, mal na chate Fica informovať o odsúdenom Kočnerovi. Údajne ho mala mimoriadne rozrušiť videonahrávka, ktorú zverejnil v auguste Erik Kaliňák. “Ak by sme hľadali človeka typu Kočner v štátnej správe, bol by to Ľudovít Makó,” zahlásil vtedy mladý Smerák. Kočner sa mal tak rozzúriť, že chcel takmer vypovedať.

Kočner zostal strašne vyrušený, až tak, že Malík (nie je jasné, o koho ide) musel za ním ho ísť ukľudniť. Lebo neviem, či v novinách alebo kde to bolo, teraz mal mladý Kaliňák také video. Mne osobne sa to video ináč veľmi ľúbilo, ale porovnal ho tam, porovnal Makóa s Kočnerom. Jeho sa to nejak extrémne dotklo. Až takým štýlom, že už pomaly išiel, že on ide spolupracovať. Vyhrážal sa tam hlavne vo vzťahu k staršiemu Kaliňákovi,” zaznelo podľa DenníkaN z úst advokáta.

Ešte prekvapivejšia bola reakcia Fica: “Áno, musím mu povedať, že nech to nerobí,“ uviedol. Gašpar však pokračoval, že podobný problém majú aj takáčovci: “A to isté mi teraz v Leopoldove hovorí od takáčovcov, čo sú Vidašič, aj od Kudličku, takí chalani, že vy ste ho pomenovali na tlačovke nejakej, že mafián. Mafián Kudlička, že tiež bol na to extrémne precitlivelý,” dodal. Fico aj v tomto prípade súhlasil so zmierlivejším tónom: “Dobre, však treba mi to povedať, však ja ich nepoznám tých ľudí, vôbec… Musíme to ukľudňovať zase tam, kde netreba otvárať fronty… Nikto nemá záujem robiť zle, toto vyriešime bez akýchkoľvek problémov,“ prisľúbil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Televízia Markíza, FB/Robert Fico